Salon inspirowany sztuką współczesną

Salon inspirowany sztuką współczesną

W jaki sposób stworzyć w pełni nowoczesny salon? Niekiedy inspiracje płyną do nas z miejsc, które odwiedzamy. Na przykład – z galerii sztuki współczesnej czy wystawy dzieł twórców awangardowych. Artyzm w naszej własnej przestrzeni? Dlaczego nie, przecież producenci proponują nam coraz ciekawsze meble, zbliżone do przedmiotów artystycznych. Przecież wiek XXI to czasy przenikania się kultury, sztuki i codzienności.

Jaka jest sztuka współczesna?

Nadal w sztuce króluje minimalizm, abstrakcja, konstruktywizm. Dotyczy to w szczególności rzeźb i przedmiotów użytkowych. Odsłania się samą konstrukcję. Dąży się do pokazania piękna czystej formy, niezakrytej przesadną ornamentyką. Kolor nie służy naśladowaniu, ale wypełnianiu płaszczyzn. Liczy się barwa sama w sobie, jakby fenomenalna. Nieodsyłająca do czegoś poza sobą, ale wywołująca określone wrażenie.

Jaki jest salon nowoczesny?

W nowoczesnym salonie także dominuje forma wypełniona kolorem, który odgrywa istotną rolę w całej aranżacji. Minimalistycznie rozwiązane meble. Prosty, ale wyróżniający się fasonem czy kolorem komplet wypoczynkowy. Sztuka w różnej postaci: grafika czy reprodukcje na ścianach, intrygująca rzeźba nowoczesna, wielkoformatowe fotografie.

W nowoczesnym salonie panuje pewien rodzaj skromności, który odnajdziemy także w przestrzeni galerii sztuki. Ważna jest sama przestrzeń, której nie wolno zabierać ani zagracać. To ona bowiem służy prezentacji kilku najważniejszych przedmiotów. Mogą nimi być efektowne meble, które odkrywa przed nami salon Gama: gama-sklep.com.pl.

Znajdziemy tutaj interesujące meble tapicerowane, regały, meblościanki, komody, stoliki – doskonałe do salonu awangardowego. Stworzą one niezwykłą atmosferę bliskości codziennej egzystencji z niecodzienną sztuką.

https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ Dębowa konsola do przedpokoju loft https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/