Prosta aranżacja, czyli salon minimalistyczny

Jeżeli czujemy się przytłoczeni swoimi wnętrzami i szukamy nowego sposobu na ich urządzenie, to sprawdźmy jak sprawdzi się u nas salon minimalistyczny. Takie wnętrza cechuje prosta i oszczędność, dzięki czemu szybciej odnaleźć nam ład i harmonię w życiu, której w codziennym biegu tak bardzo nam potrzeba.

Zero przepychu, czyli salon minimalistyczny

Salon minimalistyczny to brak jakiegokolwiek przepychu. Jednocześnie należy wspomnieć, że salon urządzony z prostotą jest tak ciekawym wnętrzem, że aż ciężko oderwać od niego oczy. Liczą się przede wszystkim proste i geometryczne formy mebli do których niekoniecznie trzeba dobierać jakiekolwiek dodatki. Stawiajmy na jasne kolory, które nie są wcale zimne i chłodne. Jeżeli dodamy do tego wysokiej jakości tkaniny, jak chociażby zasłony na oknach lub zgrabnie rzucony koc na sofę, wprowadzimy tam bardzo przyjemny klimat.

W połączeniu z kuchnią

Salon minimalistyczny idealnie sprawdza się w przypadku połączenia go z kuchnią. Zyskujemy tym sposobem bardziej przestronne pomieszczenia, które nie są ograniczane pośrodku żadnymi ścianami. Pamiętajmy o tym, aby nasze meble - zarówno w kuchni, jak również w salonie - nie miały żadnych zbędnych detali w postaci ornamentyki, zdobień. Styl minimalistyczny wziął swój początek od modernistów, którzy do minimum ograniczyli ozdoby. W tym przypadku nie ma ich jednak w ogóle, dzięki czemu możemy cieszyć się większym ładem i harmonią, która w jeszcze lepszy sposób pozwoli nam się wyciszyć oraz cieszyć spokojem po ciężkim dniu. 

https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ https://beesafe.pl/porady/gdzie-wyrzucic-opony/ https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/