Eleganckie tarasole w ogrodach

Lato to najlepsza pora, aby wolne chwile spędzać w przydomowym ogrodzie czy tez na tarasie. Warto odpowiednio zaaranżować to miejsce, aby było dostosowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Wybierając konkretne meble i tarasolę możemy stworzyć przestrzeń, w której dzieci będą się bawić, a my sami będziemy wypoczywać z książką czy filiżanką kawy. Wiele tarasów jest także przedłużeniem salonów i służy jako letnia jadalnia!

Ochrona przed słońcem

Aby móc w pełni cieszyć się latem musimy zastanowić się w jaki sposób ochronimy się przed silnym słońcem na tarasie. Jeszcze do niedawna stosowane chętnie parasole zostały wyparte przez nowoczesne tarasole, czyli zadaszenie tarasów w formie dachu. Tarasole doskonale sprawdzają się w polskiej przestrzeni przydomowej: możemy zastosować je zarówno na tarasach, jak i jako konstrukcje wolno stojące w ogrodach. Czy tarasola spełni nasze marzenia o wypoczynku na świeżym powietrzu?

Dlaczego warto wybrać tarasolę?

Nowoczesne tarasole konstruowane są w taki sposób, aby wspomagać nasz odpoczynek na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim skutecznie chronią one przed silnym słońcem, przez co nie musimy martwić się o poparzenia skóry. Dachy tarasoli nie nagrzewają się, dlatego też w ich cieniu panuje przyjemny chłód i niższa temperatura. Tarasole projektowane są w taki sposób, aby harmonijnie uzupełniać przestrzeń ogrodową i wzbogacać ją. W praktyce oznacza to piękny dodatek, który podniesie estetykę.

Tarasole wznoszone są na aluminiowych profilach, a wewnątrz tej konstrukcji ukryty jest system odprowadzania wody. Osadzony na szczycie dach może być tworzony z tkaniny poliestrowej lub też z aluminiowych lameli. Lamele obracają się wokół własnej osi o 135 stopni, a użytkownik sam decyduje, w jakiej pozycji mają być ustawione.