Na biało i różowo – pokój dziewczęcy

Pokój dla dziewczyny to nie to samo co pokój dla dziewczynki. Wymaga więcej uwagi, ale też dystansu i jego urządzanie wiąże się z większymi trudnościami. Małe dziewczynki mają zazwyczaj swój określony świat – wypełniony motywami z ich ulubionych bajek, książek, a w dzisiejszych czasach głównie z kinowych animacji. Lubią powtarzalność i baśniowość, którą przejmują od swoich rówieśniczek już na etapie przedszkola czy podczas zabaw w piaskownicy. Dziewczyny już są bardziej skomplikowane.

Na różowo

Kiedy zastanawiamy się nad tym, jak urządzić pokój młodzieżowy dla dziewczyny, to musimy wziąć pod uwagę jej wiek i zmieniające się potrzeby estetyczne. Oczywiście strona praktyczna wnętrza tez jest bardzo ważna, ale to, jak prywatna przestrzeń wygląda, ma zasadnicze znaczenie.

Pierwsze, co nam przychodzi do głowy, to różowa stylizacja kolorystyczna. Nie popadajmy jednak w przesadę. Elementy w tym kolorze po prostu zjawią się same w postaci maskotek, książek czy układanek, które dziewczynka dostanie w prezencie i sama ustawi na półkach. Lepiej więc zdecydować się na meble bardziej uniwersalne. Duży wybór  w tym zakresie odkrywamy tutaj: gama-sklep.com.pl.

Różowe mebelki mogą się podobać sześciolatce, ale już dziesięciolatka, której wydaje się, że jest bardzo dorosłą osobą, nie zaakceptuje ich i będzie chciała zmiany. Lepiej kupić więc coś, co zmieni się razem z dzieckiem. Różowe elementy niech dotyczą dodatków.

Na biało

Bardzo fajnym pomysłem na urządzenie dziewczęcego pokoju są białe meble. Właściwie posłużą nam one od etapu niemowlęcego aż do nastoletniego. Jeśli zdecydujemy się na konkretne i solidne przedmioty, to ich uroda z czasem nie przeminie. Tym bardziej, że świetnie nadają się do cukierkowych czy pastelowych stylizacji, także tych prawie dorosłych. Ładnie wyglądają w zestawieniu z kolorem miętowym czy pudrowym różem.