Doskonale wykonane domy szkieletowe

Domy szkieletowe dzięki szybkiej technice budowania z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Nie ma się czemu dziwić, bo ich koszt budowlany nie jest wysoki. Do tego można się postarać o dobre zaizolowanie i dom będzie miał wysokie parametry energooszczędne.

Drewno a domy szkieletowe

Żeby jednak taki dom miał sens musimy sprawdzić drewno, jakie zostanie użyte do jego wzniesienia. Jeżeli chcemy, aby nasze domy szkieletowe były trwałe stawiajmy na drewno sosnowe klasy K27. Wytrzymałość takiego drewna może zostać osłabiona przez pęknięcia i chore sęki, dlatego należy mocno zwrócić na to uwagę. Ważną cechą jest również fakt suszenia. Drewno musi być suszone komorowo i czterostronnie strugane. Liczy się również wilgotność drewna, która nie powinna przekroczyć 18%, co rzutuje także na trwałość konstrukcji naszego budynku.

Ważne detale przy budowie

Technika szkieletowa jest bardzo wymagającą metodą wznoszenia budynków wymagającą od ekipy staranności i dokładności. Bowiem nie liczy się tylko idealnie dobrane drewno sosnowe, ale również jakość belek stropowych, czy też odpowiednio wzniesione ściany działowe. Nie można zapomnieć również o wspomnianej izolacji i ociepleniu, dzięki czemu sam dom podczas zimowych okresów nie będzie się tak szybko wychładzał. Trzeba również zwrócić uwagę na poprawne wykonanie stropu i dobrze położone instalacje, które nie będą stwarzały zagrożenia pożarowego. Dzięki dopilnowanie takich szczegółów powstają właśnie domy szkieletowe. 

zobacz wiecje zobacz wiecje zobacz