Domy szkieletowe – przyjrzyj się im bliżej!

Budownictwo szkieletowe cieszy się Polsce coraz większym zainteresowaniem. Jeszcze do niedawna budowa domu z drewna mogła budzić pewne obawy. Dzisiaj, dzięki pojawieniu się na polskim rynku firm świadczących kompleksowe usługi projektowania szkieletowych budynków z wysokiej jakości materiałów, coraz większa rzesza inwestorów decyduje się właśnie na tego typu dom. Czym charakteryzują się  nowoczesne domy szkieletowe? Sprawdź!

Z czego powstają domy szkieletowe?

Innowacyjne domy szkieletowe budowane są na murowanym, solidnym fundamencie. Na nim ustawiana jest szkieletowa konstrukcja z gotowych prefabrykatów powstających ze specjalnie przygotowanego drewna suszonego komorowo i czterostronnie struganego. Komponenty łączone są gwoźdźmi pierścieniowymi,  a następnie uzupełniane płytami OSB i materiałami izolacyjnymi.

Dlaczego są tak popularne?

Największą zaletą domów drewnianych są niskie koszty inwestycji oraz eksploatacji. Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów i wykorzystywaniu nowoczesnej techniki domy zapewniają optymalny komfort niezależnie od pory roku, a ich ogrzewanie pochłania minimum energii. Prace nad realizacją projektu mogą ruszyć w dowolnym momencie roku i trwają zaledwie 3-4 miesięcy. Domy mogą być dowolnie rozbudowywane w przyszłości.

Czy domy drewniane sprawdzają się w mieście?

Znaczna część osób utożsamia domy szkieletowe z budynkami, które bardziej niż do podmiejskiego osiedla pasują do górskiej scenerii. Wystarczy przejrzeć przykładowe realizacje firm budowlanych specjalizujących się w budownictwie lekkim (znajdziesz je między innymi na stronie mawit.com.pl), aby przekonać się, jak wielki potencjał tkwi w domach drewnianych. Nowoczesne projekty spełniają oczekiwania szerokiego grona odbiorców, a pod kątem wizualnym niczym nie różnią się od murowanych budynków.