Garnki od topowych producentów

Nasze zdrowie i dobre samopoczucie w olbrzymiej mierze zależy od tego, co jemy. Współcześnie – jak nigdy wcześniej – na sklepowych półkach znajdujemy zarówno lokalne produkty, jak i jedzenie pochodzące z dalekich zakątków globu. Niestety, przez brak czasu i zmęczenie najczęściej sięgamy po gotowe dania, które wystarczy odgrzać czy obgotować. Taka dieta na dłuższą metę okaże się bardzo zgubna dla naszego zdrowia!

Jak zmienić nawyki żywieniowe?

Chcąc niejako zachęcić się do samodzielnego gotowania przede wszystkim zainwestujmy w porządne garnki. Obecnie zestawy garnków sprzedawane są jako komplety z kilkoma lub kilkunastoma elementami – wśród nich każdy znajdzie zestaw dla siebie. Najchętniej wybierane garnki Gerlach tworzone są ze stali nierdzewnej, zabezpieczonej przed korozją, odkształceniem, wysoką temperaturą. Garnki posiadają specjalne dyski aluminiowe wbudowane w dno – och zadaniem jest lepsze rozprowadzanie ciepła i oszczędność energii. Dzięki dyskom takie garnki mogą być wykorzystywane na wszystkich rodzajach kuchenek.

Garnki uzupełnia się o liczne gadżety, które ułatwią codzienne gotowanie. Doskonałym przykładem są wewnętrzne miarki, które pozwolą na precyzyjne odmierzanie płynów. Udogodnieniem mogą okazać się również niewielkie lejki i sitka, przez które dokładnie przecedzimy sosy czy zupy.

Dodatkowe udogodnienia w kuchni

Poza kompletami profesjonalnych garnków warto również przyjrzeć się ciekawej ofercie noży kuchennych – dzięki nim będziemy sprawnie filetować, kroić czy szatkować produkty. Nowoczesne noże posiadają ostrza o pewnym stopniu elastyczności – są one tworzone ze stali nierdzewnej, zabezpieczonej przed korozją czy kruszeniem. Rękojeść noży kuchennych powinna być wykonana z materiału antypoślizgowego, aby nóż stabilnie leżał w dłoni.