Dom gotowy w kilka miesięcy

Dom gotowy w kilka miesięcy

Własne miejsce do życia – jedyne takie na całym świecie, niepowtarzalne i efektowne, ale też niezbyt drogie i energooszczędne. Czy to możliwe? Okazuje się, że jak najbardziej. Wystarczy połączyć tradycyjne wzory i materiały z drewnem na czele z nowoczesnymi rozwiązaniami oraz profesjonalnym wykonawstwem. Dom drewniany w technologii szkieletowej gotowy jest w kilka miesięcy.

Dom drewniany

Zbudowanie domu drewnianego w technologii szkieletowej zajmuje od dwóch do czterech miesięcy. Zależy to od tego, czy decydujemy się na stan surowy zamknięty czy stan deweloperski. Taka szybkość stawiania domu powinna iść w parze ze starannością połączenia wszystkich elementów w jedną całość architektoniczną, którą idealnie uzupełnimy oknami pasywnymi najwyższej jakości. Na okna-internorm.pl znajdziemy artykuły tego typu – sprawdzą się w domu z drewna, ale nie tylko. Podniosą pasywność każdego budynku.

Znacznie taniej

Budowa domu z drewna ma kilka zalet. Jedną z nich są niskie koszty. Postawienie takiego domu może być nawet do 40% tańsze w porównaniu do wzniesienia budynku murowanego. Na tym nie kończy się oszczędzanie. Domy z drewna cechuje wysoka termoizolacyjność, stąd sprzyjają one świadomemu zarządzaniu energią i domowym budżetem.

Okna pasywne

Na ekonomiczny aspekt domu drewnianego mają też wpływ odpowiednio dobrane okna. Sprawiają one, że pomieszczenia nie są przegrzane czy niedogrzane. Na przykład okna pasywne od Internorm to efekt pracy nad jak najwyższą jakością produktu. Przyczyniają się one zdecydowanie do pasywności domu. Cechują je najwyższe współczynniki termoizolacyjności. Powoduje to m.in. potrójne oszklenie oraz specjalny preparat termoizolacyjny XPS umieszczony w wewnętrznej części ramy okna. Wykorzystuje się tutaj także inspiracje technologią motoryzacyjną (FIX-O-ROUND), która polega na wklejaniu szyb w ramę.