Zadaszenie tarasu: jakie rozwiązania są na czasie?

Osłona przeciwsłoneczna jest kropką nad „i” w ogrodowej aranżacji. W tym sezonie drewniane zadaszenia wymagające czasochłonnej impregnacji, parasole zacieniające niewielki skrawek tarasu i zwijane markizy niszczejące pod pływem wilgoci ustępują miejsca bardziej funkcjonalnemu rozwiązaniu. W modnych ogrodach królują metalowe zadaszenia z regulowanym dachem. Czym charakteryzują się innowacyjne pergole? Sprawdź!

Pewna ochrona w każdą pogodę

Całoroczne pergole wykonane z metalu są odporne na czynniki zewnętrzne. Ich podstawą są solidne profile trwale, ale dyskretnie przymocowane do podłoża. Na nich opiera się najważniejsza część zabudowy – dach z lameli, czyli płaskich listew. W konstrukcji montowane są proste w obsłudze mechanizmy pozwalające na wygodną regulację kąta nachylenia lameli. System porównać można do żaluzji. Zmieniając ustawienie listew, kontrolujesz ilość promieni docierających na taras. Ustawione płasko lamele tworzą zwartą, nieprzemakalną strukturę o dużej odporności na obciążenia (na przykład zalegający śnieg). Zabudowa zapewnia kojący cień w upalne dni oraz chroni przed opadami. Pergola będzie jeszcze bardziej funkcjonalna, jeśli wzbogacisz ją o dodatkowe przesłony.

Design dopracowany w detalach

Mówiąc o walorach innowacyjnych zadaszeń z metalu, nie sposób nie wspomnieć o ich przykuwającym wzrok designie. Minimalistyczne zadaszenia w stonowanych, uniwersalnych kolorach współgrają z estetyką nowoczesnych ogrodów. Eleganckie zabudowy dopełniają kompozycji, ale ich nie przytłaczają. Na stronie gardenspace.sk/zastresenie-terasy znajdziesz więcej praktycznych informacji.

live url https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ https://ciekawostki-porady.blogspot.com/