Jaki fotel tarasowy kupić do miejsca wypoczynkowego?

Jak zaaranżować ciekawe miejsce wypoczynkowe blisko domu? Okazuje się, że nie jest to trudne – liczni producenci mebli zaproponują nam wiele intersujących produktów takich jak fotele tarasowe, sofy narożne, leżanki, krzesła, stoliki. Jaki zestaw wybrać, aby cieszyć się wygodą i komfortem podczas letniego wypoczynku blisko domu?

Meble wygodne i trwałe

Najważniejszymi cechami mebli ogrodowych jest oczywiście trwałość oraz wygoda. Wystawione na zmienne warunki atmosferyczne meble mogą szybko zacząć się psuć, odkształcać, łamać. Istotne jest wybranie mebla, który wykonany został z materiału trwałego – jednym z rekomendowanych jest technorattan. Meble technorattanowe są niezwykle cenione w Polsce – klienci sklepów oraz producentów podkreślają, że są one trwałe, ale również eleganckie, wygodne. Fotel tarasowy z technorattanu sprawdzi się zarówno na balkonach czy tarasach, jak i w ogrodach, na werandach. Meble technorattanowe cenione są również przez restauratorów i właścicieli hoteli, którzy chętnie wykorzystują je w ogródkach letnich.

Meble technorattanowe osadzone są na aluminiowych stelażach – zastosowanie takie materiału sprawia, że waga mebla nie jest wysoka. Sam technorattan posiada nieporowatą strukturę, przez co nie chłonie on kurzu czy wilgoci.

Jak skutecznie chronić meble technorattanowe?

Producenci zalecają, aby w okresie jesieni i zimy meble technorattanowe były zabezpieczone przy pomocy dedykowanych pokrowców. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie – nie przepuszczają one kurzu, brudu. Dzięki swobodnej wymianie powietrza możliwe jest też zahamowanie kondensacji wody na powierzchni mebla. Pokrowce uzupełnione są o niewielkie ściągacze, dzięki którym lepiej dopasujemy tkaninę do kształtu mebla.

likeplus.waw.pl huddled.com.pl telesystem.com.pl