Przyjemne chwile na tarasie dzięki nowoczesnym pergolom

Przyjemne chwile na tarasie dzięki nowoczesnym pergolom

Posiadacze tarasów wiedzą, że przestrzeń ta jest wysoce funkcjonalna. W czasie ciepłej wiosny, lata i nawet wczesnej jesieni może służyć nam jako miejsce wypoczynku, pracy, spotkań w gronie bliskich znajomych. Wiele osób wykorzystuje taras również jako miejsce do organizacji wspólnych posiłków. Jakie elementy powinny znaleźć się na tarasie, aby móc cieszyć się tym miejscem?

Odporne na uszkodzenia meble

Zdecydowanie najważniejszym elementem są bez wątpienia meble. Nie musimy szukać ich już po sklepach budowlanych czy ogrodniczych. Meble tarasowe i ogrodowe znajdziemy wprost u producentów. Wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową i wybrać dostawcę. Wśród licznych propozycji znajdziemy komplety technorattanowe, rattanowe, aluminiowe, poduszki tapicerowane tkaninami hydrofobowymi. Projektanci zadbali o to, aby meble były odporne na uszkodzenia, łamanie, wnikanie brudu, wilgoci, niskie i wysokie temperatury.

Jak zadaszyć taras, aby chronić się przed słońcem i deszczem?

Do niedawna najprostszą metodę na nieco cienia na tarasie było wykorzystywanie parasoli tarasowych. Ich działanie było jednak punktowe, przez co jedynie kilka osób mogło faktycznie korzystać z cienia. Dzisiaj producenci proponują nam rozwiązania kompleksowe. Jednym z nich są nowoczesne pergole, których zadaniem jest chronienie nas nie tylko przed promieniowaniem UV, ale również przed niezapowiedzianym deszczem!

Jak tworzone są pergole?

Współcześnie pergole wznoszone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Takie rozwiązanie sprawia, że konstrukcja jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Na szczycie konstrukcji umieszczany jest dach. Ten z kolei może być tworzony na kilka sposobów. Najbardziej poszukiwane pergole to te posiadające zadaszenie lamelowe lub też z tkanin technicznych. Oba tworzywa są zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci i działaniem promieni UV.

zobacz https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/