Memory foam w Twojej sypialni

Materace kieszeniowe, sprężynowe, lateksowe, piankowe… Wizyta w sklepie z materacami może przyprawić o zawrót głowy! Jeśli i Ty stoisz przed dylematem wyboru nowego wyposażenia sypialni, powinieneś szczególną uwagę zwrócić na materace wykonane z memory foam. Czym jest innowacyjne tworzywo, które wnosi do sypialni całkiem nową jakość? Sprawdź!

W trosce o Twój sen

Każdy z nas w łóżku spędza około jedną trzecią całego swojego życia. To właśnie podczas nocnego wypoczynku regeneruje się nasze ciało i umysł, redukuje uczucie napięcia i przygnębienia, regeneruje się centralny układ nerwowy. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort podczas każdej nocy, producenci materacy oferują produkty o zróżnicowanym wypełnieniu mającym  harmonijnie dopasowywać się do kształtów ciała. Materiałem, który jest prawdziwą rewolucją w sypialniach, jest memory foam, czyli pianka termoelastyczna. „Pianka z pamięcią” początkowo wykorzystywana była przez NASA, a dzisiaj wiernie służy nam w sypialniach. Innowacyjne tworzywo reaguje na ciepło ludzkiego ciała. Pod wpływem temperatury dostosowuje swój kształt do naturalnych krzywizn, maksymalnie redukując nacisk i dając poczucie błogiej, otulającej miękkości. Materace z pianki są rekomendowane przez lekarzy, którzy polecają je alergikom i osobom chorym (zapobiegają powstawaniu odleżyn).

Materace na wymiar na specjalne życzenie

Wysokiej jakości materace z pianki termoelastycznej stają się coraz bardziej popularne. W dobrych sklepach znajdziemy już nie tylko standardowe modele, ale również materace na wymiar, dzięki czemu możemy dostosować materac do sypialni o nietypowym kształcie lub do budowy naszego ciała. Więcej informacji znajdziesz na stronie studiomaterace.pl.

https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/