Wiercenie nietypowych otworów w betonie - kiedy i gdzie się stosuje?

Wiercenie nietypowych otworów w betonie - kiedy i gdzie się stosuje?

Na wielu budowach, a w zasadzie na każdej, istnieje potrzeba wykonywania otworów, których nie da się wykonać standardowymi metodami i narzędziami, jakimi dysponuje większość ekip budowlanych. W dzisiejszych czasach, gdy gabaryty budynków są bardzo duże, konstrukcje skomplikowane, często trzeba wykonać otwory, których wykonanie przerasta możliwości najbardziej popularnych wiertarek czy innych tego typu sprzętów. Nie każdy otwór da się też uwzględnić na etapie wykonywania szalunków. Dziś, gdy to beton jest najpopularniejszym budulcem, dochodzi do sytuacji, że gdy trzeba wykonać cięcia lub wiercenia w betonie, często trzeba skorzystać z ofert firm, które się specjalizują w takich pracach. W Polsce takie firmy również działają.

Kiedy i gdzie stosuje się wiercenie w betonie?

Potrzeba wykonania nietypowych otworów w konstrukcjach betonowych występuje w zasadzie w każdym większym budynku lub konstrukcji. Szczególnie częste jest to w dużych budynkach jak drapacze chmur, tamy czy mury oporowe. Przez wykonane otwory najczęściej przebiegają różnego rodzaju instalacje, których nie można puścić przez ściany. Najczęściej są to:

- instalacje elektryczne,
- instalacje teleinformatyczne,
- instalacje wodno-kanalizacyjne,
- instalacje grzewcze, np. CO.

Otwory takie wykonuje się zarówno w stropach, jak i ścianach. Inne przypadki, kiedy zleca się wiercenie otworów w betonie to sytuacje, gdy trzeba wykonać otwór pod kołki, kotwy lub inne mocowania. Firmy oferujące takie usługi wykonują również standardowe cięcia betonu oraz odwierty w celu pobrania próbek lub zbadania wnętrza konstrukcji. Jedną z takich firm jest http://wierceniebetonu.com/.

Co mogą zaoferować firmy wykonujące wiercenie otworów w betonie?

Z usług takich warto, nawet trzeba skorzystać, gdy zaistnieje potrzeba wykonania otworów o dużej precyzji, dużej średnicy, dużej głębokości czy nietypowym przebiegu. Bardzo często otwory takie muszą przebiegać pod kątem do wierconej powierzchni. Również tam, gdzie nie można przymocować wiertnicy do powierzchni warto zlecić takie prace profesjonalistom. Firmy oferujące wiercenie i cięcie betonu są prace wykonać również na sucho, choć najczęściej stosuje się do tych prac wodę.

Zlecenie wiercenia w betonie i jego zalety

W wielu przypadkach zlecenie takich zadań jest nieodzowne. Ale gdy jest alternatywa pomiędzy zleceniem a samodzielnym wykonaniem prac, warto uwzględnić to, że firmy oferujące wiercenie w betonie czy cięcie betonu dysponują lepszymi urządzeniami oraz lepszym know-how. Prace będą wykonane szybko, sprawnie oraz precyzyjnie, a przy tym przy minimalnym hałasie. Oczywiści wykonując otwory czy cięcia betonu, nie ma mowy o naruszeniu konstrukcji budynku, jego stabilności czy uszkodzeniu innych elementów.

https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/