Materac piankowy – komfort, wygoda i zdrowy sen z pomocą jednego materaca

Już na pewno niejednokrotnie słyszeliście, że wybór odpowiedniego materaca jest bardzo ważny, ponieważ wpływa to na stan Waszego zdrowia, jak i na to, że rano można obudzić się wypoczętym i w pełni sił. Są to rzeczy, które przez wiele lat potwierdzane są nie tylko przez użytkowników materacy, ale również i przez lekarzy oraz fizjoterapeutów. W poniższym artykule skupimy się na takim materacu, jak materac piankowy, aby nieco pomóc Wam w wyborze.

 

Materac piankowy – co o nim wiemy?

Jak sama nazwa wskazuje - materac piankowy wykonany jest z pianki i dzielą się na takie rodzaje, jak:

- poliuretanowe

- poliuretanowe termoelastyczne

- poliuretanowe wysokoelastyczne

- lateksowe

Każdy rodzaj ma nieco inne właściwości i przed wyborem warto się o tym dowiedzieć, aby wiedzieć, jakich propozycji szukać i jakie będą najbardziej interesujące. Dla każdego komfortowy może być inny rodzaj.

 

Czym charakteryzują się materace piankowe?

Materace wykonane z pianki wysokoelastycznej cechują się bardzo długo żywotnością i tym, że mogą dowolnie, szybki i wielokrotnie się odkształcać i powracać do swojego naturalnego kształtu. Użytkownicy bardzo polecają takie materace, ponieważ idealne dopasowują się do kształtu ciała. Można też pochwalić ich dużą wytrzymałość. Z racji tego, że materac nada się na długie lata użytkowania, to warto zaopatrzyć się w odpowiedni pokrowiec, który pomoże zachować czystość i higienę korzystania z takiego materaca piankowego.

zobacz Industrialny metalowy hoker stołek barowy z oparciem zobacz