Zdrowsza alternatywa dla teflonu

Patelnie i garnki z powłokami nieprzywierającymi są niezwykle wygodnym wyposażeniem do każdej kuchni. Jeszcze do niedawna prym wśród tego typu produktów wiodły naczynia pokryte warstwą teflonu. Rozwój technologii i wzrost zainteresowania naczyniami non-stick  spowodowały, że na rynku pojawia się coraz więcej zamienników teflonu, który obrósł złą sławą. Jakie naczynia warto mieć w swojej kuchni, aby gotować wygodnie, smacznie i zdrowo? Sprawdź!

Zestawy garnków z powłoką ceramiczną – niezbędne w każdej kuchni

Od jakiegoś czasu toczy się dyskusja na temat szkodliwego działania teflonu – politetrafluoroetylenu, należącego do grupy polimerów. Kontrowersje wywołuje fakt, że pod wpływem wysokich temperatur teflon wydziela szkodliwy dla naszego zdrowia  kwas perfluorooktanowy  (PFOA).

Coraz większa rzesza świadomych konsumentów odchodzi od sztucznego teflonu na rzecz patelni i garnków pokrytych naturalną ceramiką.  Zestawy garnków wzbogaconych o ceramiczną powłokę non-stick sprawiają, że codzienne obowiązki stają się przyjemnością! Aby usmażyć aromatyczną rybę czy mięso, nie musisz zalewać potrawy litrami oleju. Do przygotowania posiłku wystarczy minimalna ilość tłuszczu. Co więcej, dania przygotowywane w tego typu naczyniach są soczyste i aromatyczne, nie tracą cennych składników mineralnych i odżywczych. Co ważne, możesz raz na zawsze pożegnać się z uciążliwym szorowaniem! Jedyne, co musisz zrobić, aby naczynia lśniły czystością, to lekko przetrzeć wnętrze garnków i patelni gąbką z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

Zaufaj marce

Poszukiwania idealnych zestawów kuchennych warto zacząć od wizyty na stronie gerlach.pl. W sklepie internetowym czołowego polskiego producenta znajdziesz wysokiej klasy produkty oraz praktyczne porady specjalistów.

 

Industrialna półka typu loft do łazienki zobacz https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/