Na co zwracać uwagę kupując komplety ogrodowe?

Własny ogród to idealne miejsce na odpoczynek po długim dniu pracy. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń ogrodowa okaże się strzałem w dziesiątkę i zostanie doceniona przez wszystkich naszych domowników. Kilka mebli i dodatków wystarczą do tego, aby zmienić zwykły ogród w miejsce wyjątkowe, w którym każdy będzie chciał spędzać czas.

Znajdź inspiracje dopasowane do swoich potrzeb

Od czego zacząć aranżowanie przestrzeni wypoczynkowej? Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania. Kupno mebli musimy też uzależnić od ilości miejsca, którym dysponujemy. Zdecydowana większość kupujących decyduje się na zestaw ogrodowy złożony z obszernej sofy narożnej oraz foteli i stolika kawowego. Taki zestaw pozwoli na wygodny wypoczynek kilku osób. Wśród rekomendowanych zestawów wymienia się meble technorattanowe, oparte na lekkich, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Włókno technorattanowe to tworzywo syntetyczne, wysoce odporne na odkształcenia, wnikanie wilgoci, płowienie koloru. Meble technorattanowe na długi czas zachowają wspaniały kolor i kształt.

Jak chronić się przed słońcem w ogrodzie?

Decydując się na odpoczynek w ogrodzie musimy być świadomi, jakie zagrożenia niesie za sobą nadmierne promieniowanie słoneczne. Długa ekspozycja na słońce będzie obarczona możliwością poparzeń słonecznych. Aby uniknąć tego warto zainteresować się nowoczesnymi parasolami ogrodowymi. Proponowane przez doświadczonych producentów parasole odznaczają się piękną linią oraz zastosowaniem innowacyjnych tworzyw. Poliestrowe czasze pokrywane są warstwą poliuretanu – oznacza to, że materiał skutecznie ochroni zarówno przed promieniowaniem UV, jak i deszczem. Parasole posiadają kilka punktów regulacji, przez co bez trudu dopasujemy kąt padania cienia.