Ogród zimowy – jak go urządzić?

Ogród zimowy – jak go urządzić?

Dostępne obecnie rozwiązania technologiczne pozwalają kreować w ogrodzie miejsca zupełnie niezwykłe, które stają się spełnieniem najśmielszych wyobrażeń architektonicznych czy aranżacyjnych. Przykładem takiego wykorzystania nowoczesnych systemów dla poszerzenia strefy ogrodowej jest zabudowa szklana. Występująca także w profilu ciepłym.

Zabudowa szklana

Szklane panele sprawiają, że możemy podziwiać piękne widoki bez względu na pogodę. Bezramowe drzwi przesuwno-składane po zamknięciu są prawie niewidoczne. W tego typu konstrukcjach wykorzystuje się bezpieczne w użytkowaniu szkło hartowane.

Meble do ogrodu zimowego

Podstawowym wyposażeniem każdego ogrodu zimowego są komfortowe meble ogrodowe. Kiedy robi się chłodniej, ogarnia nas cudowne lenistwo. Jesienią czy zimą mamy też więcej czasu na to, żeby posiedzieć sobie na spokojnie na granicy domu i ogrodu. Dlatego przydadzą się głębokie fotele (także w wersji wiszącej), duże narożniki czy sofy,  a także szezlongi.

Wszystkie te meble dostępne są w wersji technorattanowej – atrakcyjne pod względem wizualnym i bardzo praktyczne, wygodne w użytkowaniu. Technorattanowe kanapy wyłożone są przyjemnymi poduszkami siedziskowymi i oparciowymi, które znacznie podwyższają komfort użytkowania. Kiedy rozważamy, jakie meble do ogrodu zimowego wybrać, to postawmy na technorattan.

Dekoracje do ogrodu zimowego

Przestrzeń w zabudowie szklanej to wymarzone wręcz miejsce do tworzenia tam niebanalnych dekoracji sezonowych. Na przykład tych melancholijnych, w jesiennym duchu. Czy też stricte zimowych i bożonarodzeniowych. Te ostatnie możemy przygotowywać samodzielnie, jak dawniej, kiedy z kolorowego papieru powstawały gwiazdki i choinki. Lub możemy posłużyć się gotowymi ozdobami, jak zawieszki, klipsy, girlandy, wieńce.