Technorattan kontra rattan – jakie meble lepiej sprawdzą się w Twoim ogrodzie?

Drewno, tworzywa sztuczne, metal… Producenci wysokiej jakości sprzętu outdoorowego obejmują nam szeroki wybór różnorodnych mebli, które mają upiększać ogrody i jak najbardziej umilać nam czas spędzany na urządzeniu zewnętrznym. Dzisiaj przyjdziemy bliżej dwóm podobnym wizualnie, ale jakże odmiennym pod kątem użyteczności materiału - technorattanowi oraz rattanowi. Który z nich lepiej sprawdzi się w nowoczesnym ogrodzie? Sprawdź!

Naturalny rattan

Meble ogrodowe wyplatane z naturalnego rattanu przypadną do gustu miłośników naturalnych kompozycji. Charakterystyczne, plecione komplety o naturalnej barwie lub bielone doskonale dopełnią ogrody zaprojektowane w stylu kolonialnym i rustykalnym. Warto mieć świadomość, że rattan będzie wymagał nienaturalnego stanu tylko wtedy, gdy będzie impregnowany i zabezpieczony przed opadami.

Rattan używany do ręcznej produkcji krzeseł, foteli, stolików i kanapek pozyskiwanych jest z giętkich, plastikowych palców rotangowych rosnących w indonezyjskich lasach. Decydując się na tego typu meble, warto wybrać te wykonane z rattanu pochodzącego z ekologicznych upraw.

Technorattan - klasyka w nowoczesnej odsłonie

W ostatnim czasie znacznie większą popularność cieszą się meble technorattanowe. Syntetyczny zamiennik rattanu na pierwszy rzut oka do złudzenia go usuń, jednak pasuje do niego inne właściwości. W przeciwieństwie do swojego pierwowzoru, produkowany fabrycznie materiał za nic ma sobie pogodowe niedogodności. Możesz mieć pewność, że jest dostępny na tarasie kompletnie zachowana Twoja nienaganna kondycja pomimo ekspozycji na promieniowanie UV, skrajne temperatury oraz wilgoć. Technorattan nie wymaga stosowania żadnych zabiegów impregnacyjnych. Więcej o tworzących, które dotycząło do ogrodów ogólnej nowej jakości znajdziesz na stronie oltre.pl .