Co to jest 3ds Max?

Do tworzenia grafiki trójwymiarowej można wykorzystać bardzo różne programy. Wśród nich wyjątkowo popularny, a co za tym idzie wyjątkowo często wykorzystywany jest program 3ds Max. Jest to program, który służy również do modelowania 3D, renderowania i animowania.

 

Kurs 3ds Max: dla kogo?

Program 3ds Max został wykorzystany do stworzenia słynnego polskiego animowanego filmu pod tytułem „Katedra”. Był to tylko jeden z filmów, w którym posłużono się tym programem. Jednak branżą, która zdecydowanie najczęściej go wykorzystuje jest budownictwo. Równie często z tego programu korzystają architekci. Jeśli chcesz bliżej poznać możliwości jakie daje program, sprawdź kurs 3ds Max. Zapiszesz się na niego i skończysz bez konieczności wychodzenia z domu: to kurs online.

 

Możliwości jakie daje program  3ds Max

Na początku program 3ds Max może wydawać się bardzo skomplikowany; wiele osób rezygnuje więc z wykorzystania go. Program daje tak wiele możliwości, że naprawdę szkoda z niego nie korzystać. Poszczególne elementy swojego projektu można w nim tworzyć na wiele sposobów – wszystko zależy od tego jakie jest ostateczne przeznaczenie danego modelu. W program został wbudowany system, który służy do zaawansowanej animacji postaci poruszających się na dwóch kończynach. System noszący nazwę Character Studio jeszcze całkiem niedawno był wykorzystywany wyjątkowo często przez programistów gier komputerowych. Character Studio to tylko jedno zaawansowane narzędzie, które oferuje program 3ds Max. Znajduje się w nim także funkcja, która umożliwia kontrolę animacji przy wykorzystaniu diagramów. Inną, bardzo przydatną funkcją jest symulacja fizyki. Potężny mechanizm pluginów to kolejny atut programu. Dzięki nim dostosowanie programu do swoich potrzeb jest niesłychanie proste