Jak urządzić domowe biuro?

Miejsce do pracy przy komputerze powinno znaleźć się w każdym domu. Nie musi zajmować oddzielnego pokoju, może znaleźć się w salonie czy w sypialni. Ważne jednak, by kącik biurowy został właściwie zaprojektowany – powinien spełniać kryteria dotyczące ergonomii, by gwarantował wygodną i bezpieczną pracę oraz wypoczynek przed ekranem. Jak urządzić funkcjonalny i ładny jednocześnie kącik biurowy?

Gdzie wydzielić kącik biurowy?

Nawet w niedużym mieszkaniu powinno znaleźć się miejsce na biurko do pracy przy komputerze. Długotrwałe wpatrywanie się w ekran czy tym bardziej praca biurowa z pozycji fotela czy kanapy są nie tylko niewygodne, ale przede wszystkim niebezpieczne dla zdrowia. Mało ergonomiczna pozycja sprzyja wadom postawy, a także może prowadzić do rozwoju wady wzroku. Szybko pojawiają się wtedy bóle w krzyżu i karku, a także bolesne migreny.
Kącik biurowy nie zajmie wiele miejsca. Może znaleźć się w salonie, w kuchni, a nawet w większym przedpokoju. Ważne, by znalazło się w nim solidne, komputerowe biurko, a także ergonomiczne siedzisko do pracy komputerowej.

Biurka komputerowe – najważniejszy mebel do pracy przy komputerze

Wyposażając domowe biuro, szczególną uwagę zwrócić trzeba na biurko. To od niego w głównej mierze zależy komfort pracy. Biurko musi spełniać wszystkie kryteria stawiane solidnym meblom, takie jak wysokogatunkowy materiał zastosowany w produkcji, a także staranne wykończenie. Dodatkowo jednak musi odpowiadać wymaganiom, które dotyczą profesjonalnych biurek komputerowych.
Biurka komputerowa przede wszystkim mają dość pojemny blat. Na takim blacie powinien zmieścić się komputer, ale także powinno pozostać oparcie dla rąk w czasie pisania na komputerze. Dobrze też, jeśli na biurku można rozłożyć książkę czy zeszyt z notatkami, a także postawić kubek z napojem. Trzeba także upewnić się, że wysokość biurka odpowiada posturze konkretnej osoby i współgra z wybranym siedziskiem ergonomicznym. Pracując przy biurku, trzeba móc przyjąć wygodną pozycję. Zwisające nogi czy konieczność nienaturalnego podnoszenia rąk, żeby oprzeć się na blacie, to gwarancja bólu z kręgosłupie. Biurka komputerowe należy dobierać więc pod konkretną osobę, dbając o jej komfort, a przy okazji dopasowując je do mieszkania estetyką.

Biurka komputerowe oferuje sklep Demico.pl