Tarasy przydomowe – pomysły na nowoczesną przestrzeń

Funkcjonalna przestrzeń przydomowa to idealne miejsce do relaksu. Warto zastanowić się, jak urządzić tarasy przydomowe – pomysły podsuwają zarówno architekci, jak i projektanci mebli. Taras powinien być miejscem odpowiednim do odpoczynku, ale też spotkań w gronie bliskich. Jakie meble i dodatki wybrać?

Praktyczne tarasy przydomowe – pomysły na meble

Istnieje wiele możliwości wyboru mebli na tarasy przydomowe – pomysły łatwo zrealizować, dzięki nieograniczonej ilości kompletów meblowych. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj meble technorattanowe – są one dostępne w kilku kolorach, świetnie wpisują się w najnowsze trendy. Dodatkowo są one wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na zmienne warunki atmosferyczne. Meble technorattanowe doskonale sprawdzą się w aranżacjach nowoczesnych, loftowych, skandynawskich. Drugą propozycją są meble rattanowe – w ich przypadku klasyczne meble prezentowane są w odświeżonej wersji. Meble rattanowe wyplatane są ręcznie, dzięki czemu każdy mebel posiada niepowtarzalny charakter.

Tarasy przydomowe – pomysły na dekoracje

Meble to nie jedyne elementy na tarasy przydomowe – pomysły na udekorowanie takiej przestrzeni podsuną nam projektanci wyposażenia ogrodowego. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się kolorowe poduszki, koce i pledy – nie tylko podnoszą one estetykę otoczenia, ale też znacząco wpływają na komfort wypoczynku. Koce sprawdzą się podczas chłodniejszych dni. Inną propozycją są tarasowe dywany – dywany tworzone są w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Oznacza to, że ich produkcja wspiera środowisko naturalne. Dywany dostępne są w szerokiej gamie kolorów. Poza wartością dekoracyjną skutecznie chronią one też stopy przed kontaktem z chłodnymi kafelkami. Taras warto również oświetlić – w tym celu można wybrać oświetlenie solarne w formie nowoczesnych lamp. Takie lampy dostępne są w licznych opcjach kolorystycznych i rozmiarowych.

 

 

loki.com.pl Barowy stół kuchenny i dwa taborety zobacz