Modna, mała kuchnia szaro-biała

Urządzenie praktycznej kuchni to dla każdego z nas niełatwe zadanie. Misja stworzenia funkcjonalnego i estetycznego wnętrza komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy musimy urządzić nie przestronne, duże pomieszczenie, ale malutką kuchnię, gdzie każdy skrawek podłogi jest na wagę złota. Jak zaaranżować niewielką kuchnię, aby codzienne przygotowywanie posiłków było przyjemnością? Sprawdź!

Kuchnia szaro-biała

Proces urządzania kuchni zacznij od wyboru głównego motywu kolorystycznego. Aby uniknąć wrażenia ciężkości i przytłoczenia, unikaj ciemnej, masywnej zabudowy. W małych kuchniach szczególnie dobrze sprawdzają się lekkie meble o jasnej, połyskującej powierzchni odbijającej światło. W dobrych sklepach znajdziesz szeroki wybór minimalistycznych mebli pokrytych laminatem o wysokim połysku. Nie musisz obawiać się, że lekka płyta będzie rozwarstwiać się, brudzić lub pękać pod wpływem wilgoci, wysokich temperatur i kontaktu z jedzeniem. Wysokiej jakości płyty drewnopochodne MDF odporne są na działanie czynników zewnętrznych, a nowoczesne laminaty chronią powierzchnię przed wnikaniem zanieczyszczeń. W efekcie każda, nawet biała płyta prezentuje się nienagannie przez długie lata.

Modną alternatywą dla jednolitej, białej zabudowy są meble w dwóch kolorach – bieli i szarości. Kuchnia szaro-biała przypadnie do gustu każdemu, komu jednolite, białe tafle wydają się pozbawione wyrazu.

Przejrzysty układ

W małej kuchni równie ważny jak kolor mebli jest ich układ. Aby uniknąć wrażenia chaosu, zabudowa powinna być rozplanowana przejrzyście. Najlepiej ułożyć meble w kształt litery L lub stworzyć z blatów i szafek jedną linię. Zrezygnuj z ciężkich, górnych szafek na rzecz modeli z przesuwnymi panelami. Producenci mebli oferują obecnie szereg innowacyjnych rozwiązań (na przykład wąskie lub podblatowe kosze cargo, głębokie szuflady zastępujące klasyczne szafki czy obrotowe systemy montowane w szafkach narożnych), dzięki którym możesz praktycznie zagospodarować każdy zakamarek.


 

zobacz wiecej https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/