Być damą na koniu

Jazda konna to niezaprzeczalnie widowiskowy sport. Pokazowy i efektowny. Bez wyskakiwania, czy podziwiam spektakularne skoki przez przeszkody czy wyścigi. Wszędzie tam, gdzie są konie, dominują piękno i pierwiastek elegancji. Wydaje się na dziwne, że wytworność jako cecha wybitnie ludzka, być może związana ze zwierzętami. A jednak tak się dzieje. Już od wieków dostażgano ten aspekt, przedstawiając konie na obrazach czy rzeźbach.

Jak na obrazie

Piękno jazdy konnej łączy się z modą i stylem bycia. Pałacowa elegancja i wytworne kreacje wspólnoty damom, które jeździły konno. Związek jest podstawowym sposobem podróżowania. Stylowo ubrana w długą suknię dama na koniu - do obraku pokazującego dawny styl życia. Przedstawiano też kobiety w stanie jeździeckiej. Portrety konne nie tylko mężczyźni, w tym władców, ale także wytwornych dam, księżniczek czy arystokratek.

Ponadczasowa uroda i elegancja

Dzisiaj też, nawiązując do dawnych epok, wspominaj prezentację na koniu. Na pewno konieczny jest elegancki strój. Szykowne bryczesy jeździeckie , które nie tylko pozwalają na swobodne poruszanie się, ale także fantastycznie stężenie sylwetki, a do tego podtelne koszulki w klasycznym stylu. Skórzane oficerki dopełnia cał. Także kask do jazdy konnej oprócz ochrony może stać elementem wytwornej stylizacji.

Nowocześnie czy tradycyjnie?

Przekonamy się, że to jest w różnych sytuacjach i na wiele sposobów. Także uprawiając jazdę konną, która przecież odsyła nas poprzez historię do dawnych światów i ich urody w podniosłym stylu. Wybierając się na samotne przejażdżki wśród lasów, zatrzymujemy się w czasie. Nawracamy się przeszłości i żyjemy trochę tak jak dawniej.