Wybieramy krzesła do ogrodu

Posiedzieć w ogrodzie – to zwrot, którego często się używa, mówiąc o przyjemnościach związanych z przestrzenią ogrodową. Oznacza to, że lubimy tak po prostu, w sposób wręcz elementarny, pobyć w miłym otoczeniu. Wyciszyć się, wsłuchać w szum traw, złapać oddech. Ale siedzenie w ogrodzie ma też aspekt integracyjny, kiedy spotykamy się tam z rodziną, najlepiej za stołem, na którym pojawiają się smakowite dania. Krzesła ogrodowe okazują się wówczas niezbędne.

Krzesła rattanowe

Wybierając meble ogrodowe, kierujemy się nie tylko estetyką, ale głównie względami praktycznymi. Chcemy, żeby nasze miejsce było idealne. Krzesła rattanowe takie marzenia pomogą zrealizować. Prezentują się zjawiskowo i oryginalnie. Odsyłają do wdzięku czystej natury. Jednocześnie mogą zaskakiwać wybitnie nowoczesnym designem, stanowiąc efekt inspiracji sztuką współczesną.

Miłośnicy klasycznego piękna i ogrodu w stylu retro – wybiorą tradycyjnie wyglądające krzesła rattanowe lub fotele, przypominające te spotykane w dawnych ogrodach pałacowych.

Krzesła technorattanowe

Ciekawym rozwiązaniem, które wiąże się ze szczególną wygodą użytkowania, są meble technorattanowe. Coraz częściej wybierane nie tylko do prywatnych ogrodów, ale też do kawiarnianych, restauracyjnych, hotelowych tarasów czy balkonów. Także krzesła wykonane z technorattanu cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją nowoczesną prezentację i odporność na działanie czynników zewnętrznych, jak wilgoć czy słońce.

Krzesła aluminiowe

W ogrodach cechujących się minimalistycznymi rozwiązaniami doskonale sprawdzą się krzesła aluminiowe – proste i szlachetne przedmioty o zdecydowanej konstrukcji. Najlepiej zaprezentują się na tle szkła, kamienia czy betonu architektonicznego. Staną się cytatem ze świata sztuki i kultury umieszczonym w świecie natury.