Uprawnienia SEP Warszawa dla instalatorów systemów grzewczych

Jeśli chcesz założyć firmę i wykonywać usługi instalacji systemów grzewczych, np. popularnych w ostatnim czasie kolektorów słonecznych bądź wszelkiego rodzaju kotłów czy pomp musisz mieć uprawnienia SEP. Stowarzyszenie Energetyków Polskich organizuje stosowne kursy w zakresie montażu, obsługi, konserwacji i pomiarów kontrolnych instalacji i sieci energetycznych wytwarzających, przetwarzających i przesyłających ciepło - G2. Takie uprawnienia trzeba odnawiać co 5 lat.

Uprawnienia SEP Warszawa G2 - co powinieneś wiedzieć o kursie?

Jeśli nie masz ukończonej odpowiedniej szkoły technicznej uprawniającej cię do pracy instalatora systemów grzewczych, kurs SEP Warszawa umożliwi Ci nabycie wiedzy w tym zakresie. Dzięki temu będziesz przygotowany na wszystkie problemy, które napotkasz w pracy i będziesz mógł znaleźć optymalne rozwiązania. Poznasz instrukcje działania urządzeń cieplno-mechanicznych.

Uprawnienia SEP Warszawa G2 - przepisy BHP w pracy instalatora systemów grzewczych

Kurs SEP Warszawa pozwoli Ci poznać obsługę sieci cieplnych, turbin parowych, pomp czy wentylatorów. Poznasz zagrożenia, jakie można napotkać przy obsłudze kotła. Dowiesz się jak bezpiecznie przygotować swoje miejsce pracy.

Jakie uprawnienia potrzebne są dla montera instalacji solarnych?

Instalator kolektorów słonecznych powinien z kolei posiadać uprawnienia SEP G1, przeznaczone dla elektryków, gdyż narażony jest na wiele zagrożeń, począwszy od poślizgnięcia i upadku, przez zagrożenia elektryczne i pożarowe. Dlatego niezbędna jest znajomość przepisów BHP w tym zakresie. Taka praca wymaga wiedzy dekarza, hydraulika i elektryka, dlatego niezbędne jest ukończenie stosownych szkoleń w tym zakresie.

Charakterystyka kursów SEP

Kursy SEP dają uprawnienia do wykonywania zawodów związanych związanych z eksploatacją sieci elektroenergetycznych, cieplnych i gazowych. Po przejściu stosownego kursu, trzeba przystąpic do egzaminu. Po jego zdaniu otrzymuje się uprawnienia Stowarzyszenia Energetyków Polskich G1, G2 lub G3. Po 5 latach bezwzględnie trzeba je odnowić. Są one zabezpieczeniem przed wypadkami w pracy, które mogą mieć poważne skutki, a także w razie wypadku pozwalają zniwelować straty, w oparciu o odpowiednią wiedzę. Szkolenia SEP prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów, inżynierów z zakresu elektryki i energetyki. Warto skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://uprawnieniaelektryka.pl/szkolenie/uprawnienia-elektryczne-g1

Barowy stół kuchenny i dwa taborety live url live url