Ubezpieczenie przyczepy kempingowej – miej spokojną głowę w wakacje!

Wyjazdy w Polsce czy do krajów europejskich z przyczepą kempingową to coraz chętniej wybierana opcja. Taki sposób na podróżowanie daje wiele swobody i możliwości nocowania bliżej natury. To też tańsza opcja niż wykupienie wczasów i opłacanie noclegów. Czy ubezpieczenie przyczepy kempingowej jest konieczne?

Czy ubezpieczenie przyczepy kempingowej jest konieczne?

Wybierając się na wczasy z przyczepą, wiele osób zadaje sobie pytanie, czy ubezpieczenie przyczepy kempingowej jest konieczne? Przede wszystkim warto wiedzieć, jak w rozumieniu przepisów opisywana jest przyczepa: jest to pojazd drogowy bez silnika, ciągnięty przez inny pojazd silnikowy. Zgodnie z prawem, przyczepa kempingowa powinna być zarówno zarejestrowana, jak i ubezpieczona polisą OC. Jest to odpowiedź na pytanie, czy ubezpieczenie przyczepy kempingowej jest niezbędne. Oczywiście mowa tu wyłącznie o polisie odpowiedzialności cywilnej. W sytuacji, w której przyczepa przypadkowo odczepi się od pojazdu prowadzącego, może ona wyrządzić wiele szkód! Może też zdarzyć się, że zimowana przyczepa, zabezpieczona w sposób nieprawidłowy, stoczy się i uderzy w inny samochód czy ogrodzenie. Dzięki ubezpieczeniu OC możliwe będzie pokrycie wyrządzonych w tej sytuacji strat. Ubezpieczenie OC dla przyczepy kupimy bez większych problemów zarówno w biurach ubezpieczeniowych, jak i przez Internet.

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej podczas letnich wojaży

Okazuje się, ze ubezpieczenie przyczepy kempingowej jest niezwykle ważne, szczególnie kiedy planujemy daleki wyjazd. Z drugiej strony: wakacje tego typu mogą okazać się niezapomnianą przygodą i ciekawą formą poznawania nowych miejsc i krajów. Rozbudowana baza pól kempingowych w całej Europie sprawia, że ten typ odpoczynku wybiera coraz więcej osób.