Łysienie u mężczyzn - z czego wynika i jak mu zaradzić?

Łysienie to najpoważniejszy defekt estetyczny dotykający mężczyzn. Trudno przewidzieć, kiedy się zacznie – niektórzy panowie zachowują bujną czuprynę do podeszłego wieku, inny zaczynają łysieć już w drugiej dekadzie życia. Problem ten dotyczy większości mężczyzn. Nie tylko negatywnie wpływa na poczucie atrakcyjności, ale i obniża pewność siebie. Nic dziwnego, że transplantacja włosów cieszy się rosnącą popularnością.

Przyczyny łysienia u mężczyzn

Nie ma jednej, uniwersalnej przyczyny wypadania włosów. Najczęściej o utracie włosów decydują czynniki genetyczne i hormonalne. Może jednak wynikać również z długotrwałego stresu, przebytej traumy czy chorób, być skutkiem przyjmowania niektórych leków lub stosowania niezdrowej, niezbilansowanej diety.

Dr Turowski, będący chyba najbardziej znanym w Polsce specjalistą od transplantacji włosów, wskazuje że aż w 95% przypadków przyczyną utraty włosów przez mężczyzn jest tak zwane łysienie androgenowe.

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Przeszczep włosów Warszawa to jedyny w pełni skuteczny sposób na odzyskanie włosów. Oczywiście, jeżeli łysienie spowodowane jest przyjmowaniem leków, chorobą czy złą dietą, po rekonwalescencji stan włosów pacjenta może się poprawić. Nie będzie to jednak efekt spektakularny. Trzeba też mieć na uwadze, że w zdecydowanej większości przypadków zmiana diety, przyjmowanie suplementów, masaże czy specjalistyczne szampony na nic się nie zdadzą, skoro łysienie wynika z gospodarki hormonalnej organizmu lub uwarunkowań genetycznych. Mimo to, należy rzecz jasna dbać o prawidłową dietę i profilaktykę zdrowotną.

Zalety przeszczepu włosów w Warszawie – klinika dr Turowski Hair Restoration Clinic

Transplantacja włosów w renomowanej klinice daje gwarancję odzyskania włosów, a dzięki temu – poczucia atrakcyjności, pewności siebie i dobrego nastroju. Nowoczesne zabiegi oferowane przez klinikę, którą prowadzi dr Turowski, są bezbolesne, wykonywane w znieczuleniu miejscowym, w komfortowych warunkach. Zabiegu wykonywane są przez wyspecjalizowanego robota, oczywiście w asyście lekarza będącego specjalistą w zakresie zabiegów medycyny estetycznej – przeszczep włosów Warszawa. Można oczywiście zdecydować się również na zabieg wykonywany metodą manualną.

Do badania nie trzeba się jakoś szczególnie przygotowywać. Wystarczy wykonać zlecone przez lekarza badania, a przed samym zabiegiem skrócić włosy do długości 1,2 mm. Personel kliniki w każdym momencie służy radą.

Okres rekonwalescencji po zabiegu przeszczepu włosów to jedynie kilka dni. Wystarczy więc kilka dni urlopu. Później trzeba jednak poczekać na efekty – przeszczepione włosy potrzebują czasu, aby odrosnąć. Okres oczekiwania na efekt to kilka – kilkanaście miesięcy.