Kosmetyczny niezbędnik na wakacje

Piękna pogoda sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i wyjazdom. Właśnie teraz większość z nas przygotowuje się do odpoczynku nad morzem czy w górach. Aby relaks na łonie natury nie spowodował spustoszenia na naszej głowie oraz nie wpłynął negatywnie na kondycję skóry, powinieneś znaleźć w walizce miejsce na odpowiednie kosmetyki. Jakie specyfiki warto wziąć ze sobą w podróż? Sprawdź!

Krem z wysokim filtrem

Najważniejszym elementem, którego nie może zabraknąć w kosmetyczce dołączonej do bagażu, jest krem z filtrem. Długotrwała ekspozycja na słońce przyspiesza procesy starzenia, sprzyja powstawaniu przebarwień, zwiększa ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych i może spowodować bolesne poparzenia. Krem z filtrem skutecznie zniweluje negatywny wpływ promieniowania UV na skórę.

Krem BB zamiast podkładu

Ciężki, kryjący podkład zdecydowanie nie zda egzaminu w czasie upałów. Na wakacyjnym wyjeździe z powodzeniem zastąpi go lżejszy i delikatniejszy zamiennik – krem BB.

Kosmetyki pielęgnacyjne

Podczas upałów należy szczególnie dbać o poziom nawilżenia skóry. Kontakt ze słoną albo chlorowaną wodą i opalanie sprzyjają wysuszeniu skóry. Uniknąć dyskomfortu pomogą Ci nawilżające balsamy oraz specjalne kremy łagodzące i chłodzące.

Nawilżające odżywki do włosów

Promieniowanie UV negatywnie wpływa nie tylko na kondycję naszej skóry, ale również włosów. Jeśli nie chcesz, aby po powrocie z wakacji Twoje włosy były nadmiernie przesuszone, łamliwe i matowe, po każdym umyciu głowy aplikuj na pasma odżywkę, a raz lub dwa razy w tygodniu  maskę  o bogatym składzie. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, wybieraj odżywki do włosów zawierające w swojej recepturze składniki o silnie nawilżającym i regenerującym działaniu (na przykład witaminy A i E,  aloes, ekstrakt z nasion bawełny, olej arganowy i  jojoba, ceramidy). Aby zminimalizować wpływ słońca na włosy, warto zaopatrzyć się w odżywkę w sprayu zawierającą filtry UVA i UVB).