Szkolenia praktyczne AFF - kiedy się je przeprowadza, jak się ubrać oraz inne, ważne pytania i odpowiedzi

Szkolenia AFF w zakresie praktycznym to nauka skoków spadochronowych dla osób, które chcą regularnie skakać. Warto poznać najważniejsze zasady przygotowania się do takiego kursu. Oto istotne pytania i odpowiedzi na ten temat.

W co ubrać się na czas ćwiczeń spadochronowych i jaka pogoda jest konieczna, by móc je przeprowadzić?Udając się na szkolenie praktyczne nie należy obawiać się o właściwe wyposażenie, ponieważ te, także w zakresie ubioru, otrzyma się na miejscu. W podstawowym wyposażenie każdej osoby, która skacze znajduje się: kombinezon, kask, okulary, wysokościomierz a także odpowiednio przygotowany do skoku spadochron. Jedynym o czym należy pamiętać to dobre i wygodne obuwie sportowe, wiązane na sznurówki.

Szkolenia AFF są przeprowadzane podczas odpowiedniej pogody, tj. wówczas, gdy prędkość wiatru przy ziemi nie przekracza 6 m/s a, a ułożenie i pułap chmur pozwalają na dobrą widoczność lotniska tuż po wyskoku. To niezbędne dla zdrowia i bezpieczeństwa skoczków.

Jak często powinno się przyjeżdżać na szkolenie?

Podczas dobrych warunków pogodowych uczestniczenie w zajęciach jest możliwe co tydzień, np. w każdy weekend. Na ogół szkolenie zakańcza się po okresie 2 miesięcy,a dłuższy czas nie jest zalecany.

Przerwy w trakcie szkolenia mogą negatywnie wpływać na naukę, ponieważ oddziałuje to niekorzystnie na efektywność. Powoduje też, że wzrasta poziom stresu, a to nie jest dobrym czynnikiem w trakcie nauki skoków spadochronowych. Dlatego organizatorzy wskazują, że znacznie lepiej zorganizować sobie wcześniej czas na to, by uczestniczyć w kursach regularnie, tym samym zdobywając umiejętności i pozbywając się negatywnych uczuć i stresu.

Czy każda osoba, która bierze udział w szkoleniu AFF powinna kupić własny spadochron?

Zakup spadochronu to poważna inwestycja. Wiąże się to z faktem, że jest to znaczący wydatek. Dlatego specjaliści nie zalecają kupna spadochronu tuż po rozpoczęciu kursu.

Wskazuje się, że o zakupie spadochronu powinno się pomyśleć znacznie później - po ok. 200 oddanych skokach, kiedy już wiemy, że będziemy kontynuować ten sport. Wcześniej można korzystać z wynajmowanego sprzętu, który jest nowoczesny i kompletny i można go otrzymać na miejscu przeprowadzania szkolenia.

zobacz wiecje Industrialny metalowy hoker stołek barowy z oparciem Industrialny metalowy stolik pomocniczy na laptopa loft