Znajdź idealny parasol ogrodowy na taras

Pięknie urządzony taras czy balkon to najlepsze miejsce, aby zregenerować siły po długim dniu w pracy. Nie trzeba wiele, aby zwykły taras zmienić w miejsce o wyjątkowym charakterze. Poprzez wybranie odpowiednich mebli i dodatków możemy zaaranżować przestrzeń, która stanowić będzie dla nas oazę spokoju i relaksu. Jakie rozwiązania wziąć pod uwagę? Co  powinno być dla nas ważne poza wyglądem i ceną?

Nowoczesne meble dopasowane do naszych potrzeb

Podstawą w przestrzeni wypoczynkowej powinny być meble dopasowane do naszych potrzeb. Wśród licznych propozycji topowych producentów warto wybrać komplet dopasowany do naszych potrzeb i ilości miejsca, którym dysponujemy. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble aluminiowe i modułowe. Szczególnie te ostatnie są interesującą opcją – dają wiele możliwości zmiany aranżacji przestrzeni wypoczynkowej.

Duży parasol ogrodowy

Jaki duży parasol ogrodowy okaże się najlepszy do naszej strefy relaksu? Z pewnością warto wybrać model o obszernej czaszy, wykonanej z tkaniny poliestrowej. Obecnie czasze pokrywane są poliuretanem, aby czasza była zabezpieczona nie tylko przed silnym promieniowaniem UV, ale również przed deszczem. W zależności od modelu czasza może być regulowana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Stelaże parasoli wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo – takie rozwiązanie sprawia, że stelaż jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci oraz przed pojawianiem się rdzy.

Jak osadzić parasol? Możliwości jest kilka. Najpopularniejsze są klasyczne podstawy o różnej wadze, które możemy wykorzystać w ogrodach i na tarasach. Dużym zainteresowaniem cieszą się także podstawy wyposażone w niewielkie kółka, dzięki którym możliwe jest łatwe przesuwanie konstrukcji po gładkich powierzchniach (np. tarasu). Możliwe jest także wybranie podstawy odpowiedniej do wkopania w ziemię – takie podstawy tworzone są z włókna węglowego.