Jak zacząć inwestować w nieruchomości komercyjne?

Nieruchomości komercyjne to dzisiaj bardzo bezpieczna i stabilna forma inwestycji, dlatego też decyduje się na nią coraz więcej osób. Na wstępie warto jednak określić- co to za typ nieruchomości? Są to nieruchomości mające charakter nie- mieszkalny, czyli wszelkie biura, magazyny, sklepy, miejsca postojowe itp. Powstaje zatem pytanie- jak zacząć inwestować?

Krok pierwszy- wybór odpowiedniego budynku/ miejsca

Tutaj istnieją różne szkoły. Niektórzy przedsiębiorcy budują od początku nieruchomości, inni odkupują już istniejące. Szczególną formą takiego odkupywania jest poszukiwanie budynków będących w wyjątkowo niskiej cenie- upadłych fabryk, zarekwirowanych magazynów, zniszczonych biurowców itp.- i następnie remont ich.

Szukając odpowiedniego miejsca warto myśleć szeroko. Jeśli nasza nieruchomość ma być wynajęta przeróżnym firmom czy sklepom, musimy zadać sobie pytanie, czy na pewno jest dobry dojazd, czy znajdą się nabywcy, czy istnieją miejsca parkingowe oraz czy w pobliżu konkurencja nie jest zbyt duża.

Krok drugi- dostosowanie nieruchomości

Na początek musimy się zastanowić- do czego będzie przeznaczona nasza nieruchomość. Czy bardziej nadaje się na centrum handlowe, na biurowiec czy też magazyn? Następnie należy dostosować ją do potrzeb potencjalnych klientów.

Tu warto pamiętać, że istnieją pewne rzeczy, które są szczególnie ważne A zatem na pewno będą to miejsca parkingowe. Następnie- budynek musi być choć minimalnie komfortowy- nie może mieć starych, przepuszczających powietrze okien, niesprawnej wody, niekomfortowych toalet.

Krok trzeci- szukanie klientów oraz podpisanie umowy najmu

Należy oczywiście znaleźć w pewnym momencie firmy, które wynajmą naszą nieruchomość. Tu należy podkreślić, że warto zastanowić się co takiego specjalnego wyróżnia naszą nieruchomość komercyjną. Bowiem jak w przypadku każdego innego biznesu taką nieruchomość trzeba dobrze wypromować.

Ostatnim krokiem jest podpisanie z naszym klientem odpowiedniej umowy. Tu zdecydowanie warto skorzystać z pomocy prawnika, aby uniknąć wszelkich nieporozumień. Warto jeszcze zaznaczyć, że taka nieruchomość nie od razu zacznie przynosić nam dochody.

Nieruchomości komercyjne dostępne są w ofercie GTB Invest

https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/ https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ Stolik pomocniczy na laptopa