Wyprawa na ryby - co warto zabrać?

Lato i wakacje są już za nami, nie znaczy to jednak, że sezon wędkarski dobiegł końca. Jesień to idealny czas rozpoczęcie przygody z tym niezwykle relaksującym hobby, najpierw jednak trzeba skompletować niezbędny ekwipunek. Zastanawiasz się co zabrać na swoją pierwszą większą wyprawę? Służymy poradą.

Każdy wyjazd na ryby musi być poprzedzony przygotowaniem odpowiedniego sprzętu, a jeżeli mówimy o kilkudniowej zasadzce, dobór odpowiednich akcesoriów staje się szczególnie istotną kwestią. Poza podstawowym ekwipunkiem, jak choćby kołowrotki, spławiki czy haczyki, warto też zaopatrzyć się w nowoczesne gadżety, które ułatwią i uprzyjemnią wędkowanie. iBobber, czyli nowatorska echosonda, to jedna z tych rzeczy, która powinna znaleźć się w przyborniku każdego wędkarza, ale po kolei.

Ubranie – bądź przygotowany na każdą okoliczność

Wędkarstwo to zajęcie całodniowe, a nierzadko też całonocne. Oznacza to, że najprawdopodobniej zetkniemy się z wieloma kaprysami pogody. Zmieniająca się temperatura, padający deszcz – na to wszystko należy przygotować się jeszcze przed wyprawą. Kalosze, wełniany sweter i kurtka przeciwdeszczowa to niezbędne minimum.

Warto pomyśleć też o rękawiczkach, czapce i o szaliku – choć ujemne temperatury są dopiero przed nami, to ciepła odzież okaże się nieoceniona, zwłaszcza podczas nocnych połowów. Nie zapomnij też o ubraniach na cieplejszą pogodę. Pamiętaj, przegrzanie organizmu może być równie nieprzyjemne w skutkach, co wychłodzenie.

Prowiant – lepiej więcej niż mniej

Łowiska nie zawsze położone są w bliskim sąsiedztwie sklepów. Przed wyjazdem, zadbaj o odpowiednią ilość prowiantu – lepiej zabrać więcej i część przywieźć do domu, niż zakończyć wyjazd przed zaplanowanym czasem. Pamiętaj, zgłodnieć możesz dosłownie w każdej chwili.

Spakuj wyłącznie „żywność biwakową”, czyli taką, która nie wymaga przechowywania w lodówce. Ważne jest też to, aby opakowanie zapewniało stuprocentową ochronę przed zawilgoceniem.

Sprzęt – zanęta, kołowrotki i iBobber

Przejdźmy do najważniejszej części wędkarskiego ekwipunku, czyli do sprzętu. Dobry wędkarz powinien być przygotowany na każdą okoliczność, zatem „nadmiar” sprzętu jest jak najbardziej wskazany.

Zacznijmy od przynęty. Zapewne wiesz, na jaką rybę się wybierasz, jednak warto zabrać ze sobą trochę dodatkowych wabików – nigdy nie wiadomo, co tak naprawdę okaże się przydatne. Nie zapominaj też o zanęcie.

Podczas kilkudniowej wyprawy możesz napotkać różne przygody. Zapas żyłki, spławików, ciężarków i haczyków nie zajmie zbyt dużo miejsca w bagażniku samochodu, a w wielu sytuacjach, może uratować całą wyprawę. Obowiązkowo zabierz też kilka szpul do kołowrotków.

Warto pomyśleć też o zabraniu kilku ciekawych gadżetów. W swoim przyborniku, koniecznie wygospodaruj miejsce dla iBobbera. Pod tą nazwą kryje się wykrywacz ryb, korzystający z zaawansowanego sonaru. Urządzenie komunikuje się ze smartfonem lub z tabletem za pomocą łączności Bluetooth. Wędkarze, którzy mieli okazję korzystać z tego sprzętu, potwierdzają że polowy z iBobberem to czysta przyjemność.

Wykrywacze do ryb i inne akcesoria elektroniczne znajdziesz na stronie https://www.enkotech.pl/product-pol-3166-Wykrywacz-ryb-IBOBBER-Castable-Fishfinder.html