Jak wykorzystać koncentrat barszczu czerwonego?

Większości smakoszy barszcz czerwony kojarzy się z gotowanymi burakami, które należy gotować do miękkości. Jednak jedynie osoby zajmujące się gotowaniem zawodowo wiedzą, że barszcz z gotowanych buraków nie jest wystarczająco czerwony, natomiast za idealny kolor dania odpowiadają gotowe produkty, dostępne w postaci płynnej jako koncentraty.

Koncentrat barszczu czerwonego


Podstawowym sposobem na wykorzystanie koncentratu barszczu czerwonego jest użycie go do przygotowania tradycyjnego barszczu. W zależności od przepisu gotowy koncentrat dodaje się do wywaru z buraków - w tym przypadku wystarczy niewielka ilość koncentratu, który nadaje barszczowi odpowiedni kolor.

Gotowy koncentrat barszczu czerwonego w postaci płynnej można również połączyć z ugotowanym rosołem warzywnym lub drobiowym. Dzięki temu powstaje barszcz czerwony w tradycyjnym ujęciu, który może być podawany z pasztecikami jako barszcz do picia lub też może stanowić bazę do przygotowania barszczu ukraińskiego z dodatkiem gotowanych warzyw.

Jako barwnik lub gotowy napój


Jednak oprócz wykorzystania koncentratu barszczu czerwonego do przygotowania ciepłej zupy koncentrat barszczu może być wykorzystany także w mniej konwencjonalny sposób. Niektórzy sięgają po koncentrat, czasem dodatkowo go rozcieńczając, który po podgrzaniu może być wykorzystany jako zdrowy napój, bogaty w żelazo i wiele witamin. Taki napój może być rekomendowany przede wszystkim osobom ze skłonnością do anemii, które powinny uzupełnić własną dietę w składniki bogate w żelazo.

Koncentrat barszczu czerwonego można również wykorzystać do barwienia potraw. Dodany do ciasta naleśnikowego czy pierogowego w niewielkiej ilości, rzędu 2-3 łyżek, może zmienić kolor naleśników czy pierogów. Można go również wykorzystać, aby zmienić kolor gotowanych produktów, np. makaronu. Wystarczy do wody dodać koncentrat barszczu, a następnie całość zagotować. Na wrzącą wodę wrzucamy makaron, który po krótkim obgotowaniu powinien zmienić kolor na czerwono-bordowy, w zależności od ilości wykorzystanego koncentratu.

koncentrat barszczu czerwonego znaleźć można w Sklepie Vitapol

https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ zobacz https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/