Wybieramy okna PCV

Okna PCV to jeden z najbardziej popularnych elementów stolarki okiennej jaki obecnie można znaleźć w domach. Zanim jednak “plastiki” zagoszczą w naszych domach warto wiedzieć czym powinniśmy się kierować przy ich wyborze. Pomoże to nam w podjęciu odpowiedniej i trafnej decyzji.

Położenie domu a okna PCV

Czy zdawaliśmy sobie sprawę, że na wybór odpowiednich okien ma fakt położenia naszego domu? Otóż jak się okazuje, niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę przez co ich okna PCV okazują się złym wyborem i zachodzi konieczność ich szybszej wymiany na nowy, lepiej dobrany model. Osoby mieszkające na parterze a Ci, którzy mieszkają na wyższych kondygnacjach muszą kierować się innymi parametrami. Mieszkańcy miast nadmorskich muszą zwrócić uwagę na inne współczynniki od osób, które na co dzień zamieszkują tereny górskie. Osoby posiadające domy na przedmieściach kierują się innymi wskaźnikami niż te, które mieszkają w samym centrum.

Energooszczędne okna

Wybierając okna PCV do domu pamiętajmy o tym, że głównym czynnikiem jest ich energooszczędność, co wpłynie na rachunki za ogrzewanie. Współczynnik przenikania ciepła (Uw) musi być jak najniższy. Nie można brać pod uwagę samego Ug (przenikalność termiczna szyby). Dodatkowo warto wiedzieć, że w nowym budownictwie okna fasadowe muszą mieć Uw nie przekraczające 1,1 W/m²K. Inna sprawa ma się w przypadku okien dachowych - Uw może wynosić maksymalnie 1,3 W/m²K. Okna w domach pasywnych to maksymalna wartość Uw 0,8 W/m²K. Wybór okien nie jest łatwym zadaniem ale zawsze trzeba robić to z “głową”. 

zobacz Industrialny metalowy stolik pomocniczy na laptopa loft zobacz