Warszaw

Warszawa to chętnie odwiedzany kierunkiem turystyczny - zarówno przez mieszkańców kraju, jak i przyjezdnych zza granicy. Szeroko znane są zabytki stolicy, taki jak Zamek Królewski czy Pałac w Wilanowie, popularne muzea, jak na przykład Muzeum Powstania Warszawskiego, czy historyczne dzielnice, jak słynna Praga.

Co poza Warszawą?

Spragnieni wrażeń i wiedzy turyści nie powinni zatrzymywać się jednak na samym mieście. Okolice Warszawy również oferują wybór ciekawych miejsc, a niektóre z nich po prostu nie mogą zostać pominięte w turystycznych planach. Miejscem, do którego na pewno warto zajrzeć, a może nawet poświęcić cały dzień na zwiedzanie, jest Kampinoski Park Narodowy. Wyruszając z dobrego hotelu pod Warszawą, dotrzemy tam w szybkim tempie.

Puszcza Kampinoska, którą chroni park, to jedna z ostatnich na Mazowszu ostoi dzikiej przyrody i miejsce, w którym wciąż żyją na wolności będące symbolem parku łosie, ale też dziki, wilki, czy jelenie. Wrażenie robi też samo miasteczko Kampinos ze swoją historyczną zabudową, w którym znajduje się siedziba zarządu, oraz duża część infrastruktury parku.

Żelazowa Wola i Modlin

Położona niedaleko od Warszawy Żelazowa Wola to miejsce, do którego muszą zajrzeć wielbiciele muzyki klasycznej. Żelazowa Wola jest miejscem pielgrzymek melomanów z całego świata. To tutaj wychował się Fryderyk Chopin a dzisiaj znajduje się poświęcone mu muzeum. Odwiedzający mają okazję przez chwilę cofnąć się w czasie i spojrzeć na świat oczami wielkiego kompozytora.

Miłośnicy historii i militariów będą zachwyceni kompleksem Twierdzy Modlin. Budowa twierdzy zaczęła się na początku dziewiętnastego stulecia, ale później była ona wielokrotnie przebudowywana. Twierdza była w ciągu ostatnich dwustu lat świadkiem wielu bitew i mniejszych potyczek. Jest jednym z największych, najlepiej zachowanych zabytków architektury militarnej w Polsce.

Gdzie się zatrzymać i jak dojechać?

Komfortowy nocleg znaleźć można znaleźć w jednym z wielu okolicznych hoteli. Polecany hotel pod Warszawą, z dobrym dojazdem zarówno do Centrum, jak i do okolicznych miejscowości, znaleźć można przeszukując oferty na popularnych w internecie portalach.

Dostosowany do potrzeb nawet najbardziej wymagających gości, dobry hotel pod Warszawą, na jaki na pewno warto zwrócić uwagę, to hotel Lamberton w Ołtarzewie. Dodatkowo, jest on bardzo korzystnie położony w pobliżu Puszczy Kampinoskiej. Do opisanych miejsc dojechać można łatwo samochodem – najbardziej odległe z nich, czyli Żelazowa Wola, położone jest zaledwie 40 kilometrów od Warszawy. Funkcjonują też połączenia autobusowe i busowe.

i-dump.org https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ tiae.pl