Wakacje nad Bałtykiem — Świnoujście

Wybrzeże Bałtyku to najczęściej wybierany kierunek wakacyjnych podróży po Polsce. Trójmiasto, Półwysep Helski, Kołobrzeg — to bardzo popularne lokalizacje, które w sezonie przyciągają tłumy. Polskie wybrzeże oferuje wiele rozmaitych atrakcji. Miejscem, w którym z pewnością nie będziecie się nudzić, jest Świnoujście.

Świnoujście kwatery — gdzie szukać noclegu?

Planując wakacyjny wyjazd, jedną z najważniejszych kwestii jest znalezienie noclegu. Świnoujście posiada bogatą bazę noclegową. Hotele, pensjonaty, camping, a także duży wybór kwater prywatnych i pokoi gościnnych. Noclegi warto zarezerwować jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, ponieważ w okresie wakacyjnym Świnoujście jak każdy nadmorski kurort cieszy się dużą popularnością.

Miasto, położone na kilkudziesięciu wyspach i wysepkach, w czasach pruskich było twierdzą. Zabytki związane z historią tego miejsca przyciągają miłośników historii, a rezerwaty fauny i flory leżące w obrębie miasta stanowią nie lada gratkę dla przyrodników. Jakie miejsca warto odwiedzić, będąc w Świnoujściu?

Pruskie fortyfikacje i tajemnicze Podziemne Miasto

Fort Anioła, Fort Zachodni czy Fort Gerharda, w których oglądać można ekspozycje muzealne, to jedna z największych atrakcji miasta. Zwiedzając pozostałości dziewiętnastowiecznych pruskich fortyfikacji, poznajemy historię twierdzy Świnoujście i leżącego nieopodal portu.

Inną, nieco tajemniczą atrakcją jest Podziemne Miasto. Kompleks podziemnych schronów połączonych korytarzami wybudowany został w latach trzydziestych XX wieku. Służył obronie morskiej bazy Kriegsmarine a po II Wojnie Światowej został przejęty przez Wojsko Polskie. Można go zwiedzać wyłącznie z przewodnikiem.

Świnoujście kwatery w sąsiedztwie rezerwatu przyrody

Rezerwat Karsiborska Kępa to ostoja wielu gatunków ptaków. Dzięki wyznaczonym szlakom turystycznym można po nim wędrować samodzielnie lub w towarzystwie przewodnika. Nieopodal rezerwatu również znajdziemy kwatery noclegowe.

Karsiborskie Paprocie to rezerwat, którego atrakcją są ogromne okazy paproci o nazwie długosz królewski. Znajdziemy tu także inne chronione gatunki roślin i zwierząt. Planując urlop w Świnoujściu kwatery warto poszukać w sąsiedztwie rezerwatów, gdzie cisza i spokój sprzyjają odpoczynkowi.