Tachograf cyfrowy z monitoringiem GPS

Firma przewozowa jest bardzo odpowiedzialnym przedsiębiorstwem, w którym liczą się zasady. Dodatkowo zarządzanie całą flotą samochodów ciężarowych nie należy do najprostszych. Oprócz zasad bezpieczeństwa i utrzymania ekonomii firmy zarówno kierownicy firm jak i pracownicy spotykają się z różnymi przepisami. Ci drudzy przede wszystkim muszą dbać o prawidłowe odczytywanie danych z tachografu aby zachować należyty poziom bezpieczeństwa na drodze. Tachograf cyfrowy z monitoringiem GPS może odegrać główną rolę w funkcjonowaniu firm TSL.

 

Automatyczne odczytywanie danych z tachografu i bezpieczeństwo na drodze

 

Tachograf cyfrowy z monitoringiem GPS istotnie wpływa na wygodę pracy kierowców. Nawet ci bardziej doświadczeni kierowcy potrafią stresować się w sytuacji, w której muszą ręcznie odczytywać dane z tachografu. Ciągle zmieniające się przepisy ruchu drogowego kierowców ciężarowych w połączeniu z zmianą granic państw i strefami czasowymi wprowadziły w błąd nie jednego pracownika. Podczas kontroli pracownicy jak i firmy przewozowe narażone są na nie małe kary za przedłużenie czasu pracy. Związane jest to z utrzymaniem bezpieczeństwa na drodze. Automatyczne odczytywanie danych wraz z tachografem cyfrowym minimalizuje ryzyko błędnego odczytania i zanotowania czasu pracy i odpoczynku. Taki schemat oferuje tachograf cyfrowy zawarty w systemie telematycznym, który jest również wyposażony w monitoring GPS.

 

Monitorowanie pojazdów na drodze związane jest z zabezpieczeniem samochodów ciężarowych przed kradzieżą. Również taki monitoring zapewnia spokojny sen właścicielom pojazdów ciężarowych, które są niejako jego dobytkiem. Przewożą różnorodne materiały, a całość pojazdu wraz z załadunkiem często przekracza miliony złotych. Tak więc warto mieć rękę na pulsie i monitorować takie jednostki.

 

Podsumowanie

 

Tachograf cyfrowy z monitoringiem GPS dostępny jest w systemie telematycznym Dbkfleetmanagement. To autorska telematyka od Grupy DBK, która jak nikt inny zna się na branży przewozowej.

https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ ardenmeble.pl