Szybkie dopłaty do oc - Nawet w 24 h - Jak to działa?

Każda kolizja drogowa lub wypadek niesie ze sobą uzyskanie odszkodowania z polisy OC sprawcy. Bardzo często ma miejsce proceder, który możemy nazwać - zaniżanie odszkodowania z oc sprawcy. Polega on na tym, że firmy ubezpieczeniowe znacznie zaniżają wartość szkody. Przez to niejednokrotnie zdarza się, że samodzielne odzyskiwanie odszkodowania z polisy oc jest znacznie niższe niż powinno być w rzeczywistości.

Pomoc wyspecjalizowanych firm

Zgłaszając się do wyspecjalizowanych firm, zajmujących się odzyskiwaniem zaniżonych odszkodowań niczym nikt nie ryzykuje. Odzyskiwanie zaniżonych odszkodowań przez fachowców powoduje, że bardzo szybko można uzyskać dopłatę do odszkodowań OC, nawet w 24 h po podpisaniu, z firmą, umowy.

Jak to działa?

Gdy uznamy, że otrzymaliśmy zbyt małe odszkodowanie z polisy OC sprawcy, najczęściej piszemy do ubezpieczyciela odwołanie. Firma ubezpieczeniowa doprowadza w końcu do konfrontacji w sądzie, gdzie każdy kierowca czuje się zagubiony i prędzej czy później i tak przegrywa daną sprawę. Podpisując umowę z firmą, która na co dzień zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań, już po 24 h otrzymuje się określoną dopłatę.

Wcześniej jednak bo zgłoszeniu się do takiej firmy, należy przesłać jej wszystkie dokumenty związane z samochodem i z powstałą szkodą a następnie czekać na rzeczoznawcę.

Dopłaty do odszkodowań OC otrzymamy zaraz po bezpłatnej wycenie szkody i po podpisaniu z firmą umowy. Cała sprawa kosztuje nas określony procent od kwoty zaniżonego odszkodowania. My dostajemy dopłatę a pracownicy firmy reprezentują nas przed sądem i ściągają z firmy ubezpieczeniowej to co wcześniej powinna nam była zapłacić.

Krok po kroku

Po skontaktowaniu się z firmą, rzeczoznawca ocenia szkodę. Następnie w naszym imieniu są załatwiane wszelkie formalności a my otrzymujemy należną nam różnicę dopłaty. Nikt nic nie ryzykuje, otrzymane wcześniej zaniżone odszkodowanie jest naszą własnością i nie podlega żadnemu zwrotowi. Tym bardziej, że firma pobiera od nas opłatę, dopiero od odzyskanej części odszkodowania.

Wszystko to przebiega szybko i sprawnie a my nie musimy pisać pism do sądu, wydawać na sądy pieniędzy i w końcu stawiać się na sali sądowej.

Profesjonaliści w odzyskiwaniu odszkodowań

Profesjonalni pracownicy takich firm mają doświadczenie i odpowiednią wiedzę, ponieważ są to osoby, które najczęściej ukończyły studia prawnicze. Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy można przekazać do tego rodzaju firmy, w każdym momencie jego dochodzenia. Niektóre firmy są w stanie nam pomóc nawet w okresie 3 lat od powstałej szkody.

Czytaj także: firmy oferujące odkupienie szkody oc - jak działają?

Przydzielony doradca odszkodowawczy w pełni reprezentuje osobę poszkodowaną i już w każdej kwestii tylko on kontaktuje się z ubezpieczycielem.

Kiedy można ubiegać się o dopłaty do odszkodowań?

Nic nie szkodzi, że auto jest już po naprawie a my otrzymaliśmy odszkodowanie. Wciąż możemy uznać je za niskie i zwracając się do firmy, która zajmuje się wykupem i odzyskaniem dopłat do odszkodowania, wciąż mamy szansę na pozytywne rozpatrzenie naszej sprawy.

Warunkiem jest upływ czasu, nie może on przekroczyć 3 lat i fakt, że nie podpisaliśmy ugody z firmą ubezpieczeniową.

Dopłata do zaniżonego odszkodowania należy się nawet wtedy gdy:

  • wypłacono już odszkodowanie,
  • auto zostało naprawione,,
  • pojazd sprzedano,
  • nastąpiła kasacja pojazdu, ponieważ szkoda była całkowita.

W momencie gdy skontaktujemy się z pracownika określonej firmy, przeanalizują oni nasz przypadek i zaproponują nam dane wyjście z sytuacji. Nikt tutaj nic nie ryzykuje.