Śliwki w occie winnym - pyszne i zdrowe

Żyjemy w świecie nowości, ciągłego dostępu do technologii i poznawania. Dotyczy to również tego, co widzimy na swoim talerzu. Dania kuchni azjatyckiej czy amerykańskie burgery nie są już dla nas zaskoczeniem. Coraz częściej we współczesnych czasach sięgamy po potrawy tradycyjne. Okazuje się, że nieraz najprostsze przysmaki są najlepsze,

Śliwki w ogrodzie

Śliwki węgierki przybył do nas (jak wskazuje nazwa) z Węgier. Można ją aktualnie spotkać w niemal każdym ogrodzie działkowym. Są łatwe w uprawie oraz mało wymagające. Śliwka należy do jednego z czterech podgatunków śliwy domowej. Charakteryzują się wydłużonym, nieco elipsoidalnym kształtem owocu. Są zwężone przy szypułce. Maja granatową lub brunatnogranatową skórkę. Jest odporna na mróz i choroby.

Zdrowy przysmak

Śliwka to niepozorne owoce, które poza swoim pysznym smakiem mogą nam zaoferować znacznie więcej. Są bogate w witaminę A, B, E i C. Co ciekawe, zawierają również witaminę H, czyli biotynę. Mają dobroczynne działanie na nasz układ nerwowy oraz są zalecane kobietom oczekującym dziecka (mają dobry wpływ na rozwój zarodka). Prawdą jest, że zalecana jest również w problemach gastrycznych. Śliwki można jeść świeże lub suszone. Znacznie ciekawszym pomysłem jest jednak wybór śliwki w occie winnym, który pozwoli na zachowanie wartości odżywczych i smaku na długie lata, szczególnie na okres zimowy, kiedy nie mamy dostępu do świeżych owoców.

Śliwki w occie winnym kupisz w sklepie Vitapol

Domowa spiżarnia

Sposób przygotowania śliwek w occie winnym jest bardzo prosty, nie wymaga specjalnych umiejętności oraz dużych pokładów czasu. 3 kilogramy śliwek należy umyć, ale nie odrywać ich ogonków. Następnie należy przygotować zalewę, czyli cukier (1kg) łączymy z octem (200 ml) oraz winem (czerwone wino, najlepiej półwytrawne, 1 butelka lub proporcje zmienić do swoich upodobań). Całość należy dobrze wymieszać i podgrzać – płyn musi być gorący, ale nie zagotowany. Do słoiczków wkładamy po kilka śliwek i zalewamy wcześniej przygotowaną miksturą. Tak przygotowane śliwki muszą odczekać pod przykryciem 24 h. Po tym czasie należy odlać płyn i podgrzać go ponownie. Czynność należy powtarzać przez następne dni. W dobie czwartej możemy zacząć dodawać dodatki takie jak skórka pomarańczy, goździki i płatki migdałowe. Śliwki w occie winnym należy przechowywać w chłodnym miejscu, ale nie wymagają one pasteryzacji.

https://beesafe.pl/porady/przeglad-auta-z-gazem/ go.com.pl live url