Pozbądź się rozstępów domowymi sposobami

Rozstępy to przykry problem, z którym boryka się prawie każda kobieta. Mogą pojawić się w okresie dojrzewania, przy wahaniach wagi lub po ciąży (więcej informacji na temat ciąży znajdziesz tutaj). Na skórze zauważamy wtedy czerwone, swędzące prążki, a następnie przybierają postać białego pęknięcia. Ich pozbycie się, jest bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Odpowiednia pielęgnacja skóry, nawilżanie czy zmiana nawyków żywieniowych, skutecznie pomogą zmniejszyć ich widoczność. Nie musimy natychmiast inwestować w drogie zabiegi, możemy spróbować się ich pozbyć domowymi sposobami.

Czym są rozstępy?

Najprościej rzecz ujmując, rozstępy są pęknięciami na skórze. Najczęściej atakują biodra, brzuch, uda, pośladki czy też piersi. Te wrzecionowate pasma powstają, kiedy rozerwaniu ulegają głębokie warstwy skóry. Ich przyczyną jest osłabienie włókien elastyny i kolagenu. Nieestetyczne białe pręgi, tworzą nierówności na powierzchni, którą obejmują. Z różnych przyczyn nasza skóra, która swoją drogą jest bardzo wrażliwa, rozciąga się. Ponieważ jej elastyczność jest ograniczona, w pewnym momencie dochodzi do pęknięcia- czyli pojawienia się rozstępów. W pierwszym etapie ich rozwoju, skóra staje napięta, swędzi i powstają na niej czerwone paski- stan zapalny. Jeśli zaczniemy walkę już wtedy, mamy duże szanse na jej wygranie. Ostatnią fazą jest ich blednięcie oraz biały lub perłowy kolor. Wtedy pozbycie się ich jest znacznie trudniejsze, ale wciąż mamy duże szanse.

Domowe sposoby na rozstępy

Wizyta u lekarza medycyny estetycznej, czy inne zabiegi powinny być ostatecznością. Są mniej kosztowne sposoby, by podjąć walkę z rozstępami. Ich efekty, niejednokrotnie mogą być zaskakujące.

Olejek rycynowy

Jeden z najpopularniejszych sposobów na pielęgnację skóry. Niweluje przebarwienia, zmarszczki, a także pomaga zmniejszyć widoczność rozstępów. Ważne, aby jego składniki odpowiednio wchłonęły się w zaatakowane przez niedoskonałości miejsce. Musimy okrężnymi ruchami wcierać olejek przez około 15 minut. Następnie, dobrze jest go ogrzewać np. termoforem, przez około 40 minut. Regularność jest najważniejsza, więc powtarzajmy zabieg przez minimum miesiąc.

Aloes

Właściwości tej rośliny są wszystkim dobrze znane. Łagodzi stany zapalne, a także przyspiesza gojenie się ran. Żel aloesowy nakładamy na skórę i trzymamy około 15-20 minut. Następnie zmywamy letnią wodą. Jak w poprzednim przypadku, zabieg powtarzamy regularnie.

Cytryna

Sok z cytryny ma cenne właściwości. Wykorzystuje się go do naturalnego pozbycia się blizn. Podobnie jak w poprzednich sposobach, sok należy wmasować w miejsce z rozstępami i pozostawić do wchłonięcia. Pozostałości możemy zmyć letnią wodą.

Cukier

Przy rozstępach ważne jest odpowiednie złuszczanie naskórka. Spowoduje to ich spłycenie i pobudzi produkcje kolagenu w skórze. Najprostszym przepisem na peeling jest wymieszanie białego cukru z sokiem z cytryny, bądź olejem kokosowym. Przed codziennym prysznicem warto zastosować tą naturalną kurację, a efekty będą zadowalające.

Rozstępy możemy zminimalizować, a jeszcze lepiej- zapobiegać powstawaniu nowych. W tym celu kontrolujmy swoją wagę, jeśli to konieczne zmieńmy nawyki żywieniowe. Pijmy dużo wody, a także dbajmy o odpowiednie nawilżenie skóry.

https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ live url https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/