Podkład pod panele podłogowe

 

Podkład pod panele podłogowe jest bardzo istotną kwestią w momencie zdecydowania się na zakup paneli. Istnieją różne rodzaje paneli, które układa się w odmienny sposób. Dlatego znajomość różnych rodzajów podkładów pod panele i metod ich układania jest bardzo ważna. Dzięki nim można uzyskać idealnie zgraną i funkcjonalną podłogę zbudowaną z paneli.

 

Podkład pod panele – rodzaje i specyfikacja

 

W sklepach budowlanych można znaleźć różne rodzaje podkładów pod panele różniących się od siebie materiałem, z którego są wykonane, a co za tym idzie parametrami. Do najczęściej wybieranych podkładów zalicza się:

 

-Podkład korkowy; ze względu na materiał, z którego są wykonane są jednymi z lepszych podkładów pod panele jeżeli chodzi o tłumienie powstających dźwięków – posiadają po prostu znakomite wyciszenie. Dzięki temu osoby, które są wrażliwe na rozprzestrzeniające się dźwięki domowe mogą odpoczywać z spokojem. Korek również jest bardzo dobrym izolatorem ciepła przez co chłód nie przenika przez beton, panele i nie trafia na stopy użytkowników. Niestety aby położyć podkład korkowy należy dobrze wypoziomować podłogę.

 

-Podkład pod panele zbudowany z gąbki. Gąbka jest przede wszystkim dość tanim materiałem przez co sam podkład pod panele takiego rodzaju nie będzie bardzo drogi. Również całkiem dobrze izoluje dźwięki (jednak nie tak dobrze jak korek). Mimo wszystko wiele z parametrów gąbki bardzo szybko się zużywa. Oznacza to, że wraz z czasem może się niszczyć nie pełniąc już swoich funkcji w wystarczającym wymiarze.

 

-Podkład pod panele zbudowany z płyt. Wykonuje się je poprzez sprasowanie ścinek drewna. Następnie poddaje się je sprasowaniu. Jest to ekologiczny wybór, który w przeciwieństwie do korków można kłaść na niewypoziomowaną podłogę co jest bardzo wygodne. Jest to związane z ich sporą grubością.

 

Podsumowanie

 

Oprócz wyboru dobrej jakości paneli warto jest wybrać również bardzo dobry podkład. Niestety nie układa się paneli na gołym betonie dlatego wybór podkładu pod panele jest tak ważny. Może on uwydatnić zalety paneli sprawiając, że będą jeszcze lepsze!

https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/