Oszczędzić na tuszach do drukarki

Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów prowadzenia biura, jest ścięcie wydatków ponoszonych na druk. Oryginalne tusze czy tonery można zastąpić przecież tańszymi zamiennikami... Tylko czy faktycznie na tym oszczędzimy?

Prosta matematyka

Drukarkę atramentową lub laserową, zdatną do obsługi małego biura, można kupić już za około 250,00 - 300,00 zł. Cyklicznie zużywane zasoby - tonery i tusze - to koszt odpowiednio 120,00 - 200,00 zł lub 30,00 - 100 zł. Tusze zamienniki są zazwyczaj o 30 - 70 % tańsze.Znaczna różnica w cenie zużywalnych materiałów wydaje się być naturalną korzyścią do oszczędności, zwłaszcza, iż sprzęt z tej klasy cenowej ma tendencję do psucia się... już kilka miesięcy po zakończeniu okresu gwarancji.

Różne kartridże do drukarek

Podstawowym, pierwszym zasobem atramentu do druku będzie oryginalny kartridż producenta. Najczęściej jest on dostarczony z drukarką i od początku zachwyca nas jakością druku i relatywnie długą żywotnością. Z racji, że został wykonany przez producenta maszyny i dla niej zaprojektowany, mamy gwarancję pełnej mechanicznej kompatybilności.Drugim, skrajnie odmiennym wewnątrz, a takim samym na zewnątrz, są kartridże regenerowane. Są to tusze zamienniki w oryginalnej obudowie, wyprodukowanej od producenta. Po zużyciu tuszy, produkt jest rozbierany na części, dokładnie czyszczony i napełniany atramentem dedykowanym do drukarek. Są to najtańsze tusze zamienniki, jednak z każdym rozkładaniem na części, napełnianiem i składaniem rośnie ryzyko wystąpienia awarii.Finalnie, mamy tusze w opakowaniach odpowiadających opakowaniom producenta. Oznacza to, iż firma kopiuje niezastrzeżony wzór pojemnika na atrament i napełnia go tuszem. Celowo opis nie zawiera słowa "podróbka", gdyż takie części nie są podróbkami (jeśli nie zawierają oznaczeń wskazujących na pochodzenie od innego producenta). Więcej informacji znajdziesz na stronie tusze zamienniki - print24.com.pl.

Prawdziwa różnica cenowa

Stosowanie najtańszych, regenerowanych tuszy do drukarek może wiązać się z ryzykiem przedwczesnego zniszczenia drukarki. Pamiętajmy, iż taka awaria sprzętu łamać będzie warunki gwarancji, a więc wiązać się będzie z zakupem nowego sprzętu (ponowny wydatek rzędu 250,00 - 300,00 zł).Używanie tuszy zamienników (nieoryginalnych) wiąże ze sobą małe ryzyko uszkodzenia sprzętu, ale wkłady często są o tyle mniej efektywne od oryginalnych, że sumaryczny koszt w dłuższym czasie zrównuje się z oryginalnymi kartridżami producenta drukarki.Pamiętajmy więc, że zbyt chytry dwa razy traci i skrajnie oszczędzając na częściach możemy ponieść dodatkowe koszty. Decydując się na zamienniki wysokiej jakości - sprawdźmy dokładnie jaką wydajność gwarantują, inaczej oszczędność może być jedynie pozorna!

zobacz wiecje https://spottedlublin.pl/oc-czy-ac-roznice-miedzy-podstawowymi-rodzajami-ubezpieczen-samochodowych/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/