Odkup nieużywanego sprzętu firmowego

Nieużywany sprzęt firmowy może niepotrzebnie zalegać po kątach. Jeżeli ktoś planuje wymianę urządzeń elektronicznych w swojej firmie, równocześnie powinien pomyśleć o tym, aby niedługo potem zorganizować odkup nieużywanej elektroniki. Tylko po to, aby móc jeszcze zarobić na tym dodatkowe pieniądze.

Jak usunąć stary sprzęt?

Decydując się na odkup używanego, ale niepotrzebnego już sprzętu komputerowego, tabletów, drukarek, itd., warto poprosić o pomoc profesjonalistów. Tak, nie jest to pomoc darmowa, ale przy tym można równocześnie liczyć na to, że i tak finalnie będzie można zarobić na tym dodatkowe pieniądze. Te z kolei, będzie można przeznaczyć na zakup nowego, jeszcze lepszego sprzętu lub też np. na rozwój swojej firmy.

Wymiana starego sprzętu w firmie

Takie firmy, jak https://selkea.pl/ pomagają usunąć stary sprzęt w firmie. Dzięki temu z powodzeniem będzie można zrobić miejsce na nowe urządzenia komputerowe oraz wszystkie inne. Jest to o tyle dobre, że nie trzeba będzie martwić się ewentualnym procesem utylizacji. Nawet, jeżeli sam komputer nie będzie nadawał się do użytku, to całkiem możliwe, że zostaną wykorzystane jego podzespoły. Szacuje się, że takie firmy oferujące m.in. odkup, niszczenie danych, można poprosić o współpracę, kiedy ma się min. 10 takich urządzeń elektronicznych. Wtedy można być pewnym tego, że pojawią się oni w siedzibie firmy, aby wspierać proces wymiany starego sprzętu na nowy. 

Wycena, audyt i niszczenie danych

Zanim jednak dojdzie do finalizacji transakcji, firma zewnętrzna wykona audyt. Pomoże on w prawidłowym oszacowaniu wartości sprzętu. Jedna z najważniejszych rzeczy, która na pewno zainteresuje każdego przedsiębiorcę, to niszczenie danych. Sprzęt komputerowy i inny może zostać przeznaczony do sprzedaży na zewnątrz lub też może on być dedykowany do sprzedaży wewnętrznej - pomiędzy pracownikami. Ten ostatni proces zależny jest już tylko i wyłącznie od samego przedsiębiorcy, który to decyduje o tym, gdzie tak naprawdę wszystko ma trafić do końcowej sprzedaży. 

 

zobacz wiecje zobacz zobacz