Możliwości nowoczesnych automatów do lodów

Sprzedaż lodów w okresie wiosenno - letnim stanowi bardzo ciekawy pomysł na sezonowy biznes. Wyposażenie budki z lodami wymaga zainstalowania odpowiednich urządzeń, które umożliwią przygotowanie i sprzedaż zimnych deserów - ulubionego przysmaku, pozwalającego przetrwać nużące upały. Najważniejszym urządzeniem w lodziarni jest maszyna do lodów.

Czym się kierować przy wyborze automatów do lodów?

Latem żadna lodziarnia, budka gastronomiczna z zimnymi deserami, a nawet cukiernia nie obejdą się bez profesjonalnych urządzeń, jakimi są automaty do lodów. Obecnie na rynku można znaleźć wiele nowoczesnych modeli, które różnią się gabarytami, sposobem instalacji oraz liczbą dodatkowych funkcji.

Kupując maszynę do lodów, należy wziąć pod uwagę to, czy ma być ona podstawowym źródłem zarobku, czy jedynie uzupełnieniem działalności, np. cukierni lub sklepu spożywczego. Lody oferowane w ramach dodatkowego asortymentu można produkować w mniejszych automatach. Natomiast biznes oparty tylko na zimnych deserach, wymaga instalacji maszyny, która będzie je wytwarzała w dużych ilościach.

Innowacyjne funkcje w maszynach do lodów

Nowoczesne automaty do lodów posiadają wiele dodatkowych funkcji, które nie tylko ułatwiają produkcję deserów. Pozwalają one również m.in. na kontrolowanie ilości sprzedanych porcji oraz umożliwiają przechowywanie gotowej masy lodowej nawet przez kilkanaście godzin.

Do dodatkowych możliwości automatów najnowszej generacji można zaliczyć elektroniczny interfejs, który ułatwia sterowanie urządzeniami. Nowoczesne systemy, służące do mrożenia mieszanki, dzięki którym proces postępuje bardzo szybko bez utraty walorów smakowych, a także tryb pracy nocnej, utrzymujący optymalną temperaturę masy bez konieczności zlewania jej z maszyny.

Rodzaje automatów do lodów

Obecnie w sprzedaży znajdują się różnorodne maszyny do mrożonych deserów, dostępne w postaci modeli nablatowych oraz wolnostojących. Najbardziej popularne są automaty do lodów amerykańskich oraz włoskich. Ponadto producenci oferują maszyny do świderków, lodów tradycyjnych oraz napojów mrożonych Granita i shake'ów. Przy wyborze urządzenia warto kierować się jakością a nie ceną. Im lepszej jakości sprzęt, tym szybciej zwrócą się koszty inwestycji.

Profesjonalne automaty do lodów znajdziesz na Gastrosilesia.pl

https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/