Łóżka do sypialni z materacem – jakie wybrać, aby spać zdrowo?

Decyzja o kupnie nowego łóżka zapada najczęściej w sytuacji, kiedy dotychczasowe zaczyna w sposób oczywisty wpływać negatywnie na nasz sen. Najczęściej dotyczy to zbicia materaca czy gąbki wypełniającej, czy też wystawanie sprężyn. Wielu z nas szuka także nowego łóżka podczas urządzania nowego mieszkania czy domu. Jaki model wybrać, aby spełnił on nasze oczekiwania? Jakie modele okażą się strzałem w dziesiątkę, które poprawią nasze samopoczucie i zdrowie?

Łóżka do sypialni z materacem kieszeniowym, piankowym, sprężynowym…

Obecnie producenci mebli oferują nam już nie tylko same łóżka, ale i dopasowane do nich materace. Dla wielu kupujących to spore ułatwienie, gdyż nie znają się na technologiach tworzenia materacy. Warto mimo tego wiedzieć, że dobór materaca nie powinien być przypadkowy. Jego twardość oznacza się przy pomocy parametru H z cyfrą, w której wyższe cyfry oznaczają coraz twardsze materace. Istotą takiego oznaczenia jest dopasowanie materaca np. dla osób posiadających problemy z kręgosłupem. Łóżka do sypialni z materacem mogą więc pozytywnie wpływać na nasze zdrowie. Wśród licznych modeli warto zwrócić uwagę na materace kieszeniowe, w których każda sprężyna jest odseparowana i położona w osobnych kieszonkach. Dzięki temu nie ocierają się one o siebie i nie wydają dźwięków, a dodatkowo nie są one łączone ze sobą, przez co ugina się jedynie ta część materaca, na którą kładziony jest nacisk.

Dlaczego wybór konkretnego materaca jest tak ważny?

Podstawą jest nasz spokojny sen. Odpowiednio dobrany materac będzie wspierał nasz kręgosłup i sprawiał, że mięśnie i stawy będą mogły się rozluźnić i zregenerować. Dodatkowo wiele oferowanych w sklepach materacy posiada dodatkowe funkcje: może izolować chłód, ale również posiadać warstwy termoplastyczne. Wybór jest naprawdę duży!

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl