Laserowe usuwanie rozstępów – żegnajcie szpecące prążki!

Jeśli szukasz skutecznej metody na szpecące skórę prążki po ciąży, wypróbuj laserowe usuwanie rozstępów. Sprawdź, jak działa laseroterapia.

Laserowe usuwanie rozstępów – żegnajcie szpecące prążki!

Rozstępy powstają pod wpływem gwałtownego rozciągania się skóry, np. podczas ciąży. Często trudno jest ich uniknąć, a jeszcze trudniej się ich pozbyć. Laserowe usuwanie rozstępów to jedna z najskuteczniejszych metod redukcji tych uciążliwych zmian skórnych. Wyjaśniamy, na czym polega zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać.

Rozstępy – problem nie tylko po ciąży

Rozstępy to bardzo trudne do usunięcia zmiany, które mogą pojawić się po ciąży, ale też w okresie dojrzewania oraz po każdym znacznym przyroście masy ciała. Dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Tworzą się na skutek nadmiernego rozciągania się skóry, co uszkadza włókna kolagenowe i powoduje powstawanie podłużnych blizn, znajdujących się tuż pod powierzchnią naskórka. Pojawianiu się nieestetycznych prążków sprzyjają zmiany hormonalne, przyjmowanie leków steroidowych oraz predyspozycje genetyczne.

Skuteczny laser na rozstępy

Najskuteczniejszą metodą jest laserowe usuwanie rozstępów. Laser dociera do głębokich warstw skóry, dzięki czemu powoduje ich przebudowę i stymuluje produkcję kolagenu. Laser Harmony Alma iPixel dostępny w Klinice Miracki w Katowicach to jedno z najlepszych narzędzi do usuwania rozstępów. Jest to laser ablacyjny, co oznacza, że leczy skórę poprzez naruszanie zewnętrznej warstwy naskórka. Jego działanie jest głębokie i intensywne, dzięki czemu umożliwia nie tylko zmniejszenie widoczności rozstępów, ale też całkowite ich wyrównanie.

W usuwaniu rozstępów najważniejsza jest szybka reakcja. Leczenie powinniśmy rozpocząć, gdy mamy do czynienia ze świeżymi rozstępami – w kolorze czerwonym. Z czasem stają się białe i wtedy ich usuwanie trwa dłużej, a szansa na całkowite pozbycie się szpecących prążków maleje.

Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów?

Laserowe usuwanie rozstępów to zabieg wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej. Podczas zabiegu skóra chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza, dlatego zastosowanie znieczulenia nie jest konieczne. Lekarz przesuwa głowicą lasera po leczonym obszarze, wykonując „świetlne strzały” w odpowiednich miejscach. Zabieg trwa od kilku (w przypadku świeżych i niewielkich rozstępów) do maksymalnie dwudziestu-dwudziestu kilku minut.

Laser ablacyjny iPixel powoduje odparowanie wody z komórek, przez co zostają one zniszczone, dając efekt głębokiego złuszczenia. Jednocześnie w głębi skóry rozpoczynają się intensywne procesy regeneracyjne – namnażają się włókna kolagenowe, elastyna i kwas hialuronowy. Rozstępy zostają wyparte na powierzchnię, czego efektem jest ich wyraźne spłycenie.

Skóra po laserowym usuwaniu rozstępów jest mocno zaczerwieniona, pojawiają się na niej niewielkie wybroczyny, które następnie zamieniają się w płytkie strupki. Wszelkie skutki uboczne ustępują w ciągu kilku dni.

Efekty usuwania rozstępów laserem

Laserowe usuwanie rozstępów w dużej mierze opiera się na stymulacji kolagenu i elastyny w głębokich warstwach skóry, gdzie występują te zmiany. Jednocześnie kontrolowanemu uszkodzeniu ulega naskórek, co pomaga w wygładzeniu i wzmocnieniu wierzchniej warstwy skóry. Nowo wytworzona tkanka na powierzchni rozstępów staje się grubsza, mocniejsza i lepiej ukrwiona – z zabiegu na zabieg coraz bardziej podobna do otaczającej ją zdrowej skóry. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii 3-5 sesji, co dwa tygodnie. O ostatecznej liczbie zabiegów decyduje lekarz.

W razie innych pytań o laserowe usuwanie rozstępów zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/  

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

zobacz wiecje https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/