Kuchnia szwajcarska - zalety kuchni szwajcarskiej

Kuchnia szwajcarska zdobyła swoich miłośników na całym świecie. Jest ona niezwykle wyrazista, przez co cieszy się sporym uznaniem najbardziej wymagających smakoszy. Bardzo często pierwszym naszym skojarzeniem są sery. Szwajcaria słynie z serwowania przeróżnych odmian tego specjału. Największe zainteresowanie zdobyły takie gatunki, jak Emmentaler, Raclette, czy też Gruyere. Kuchni szwajcarskiej raczej nie można uznać za dietetycznej. Tamtejsze potrawy nie sprzyjają zrzucaniu zbędnych kilogramów. Mają jednak ogromną ilość atutów. Jakich? Wszystko opisano poniżej.

Sycące dania, które dodają energii

Kuchnia szwajcarska jest dość kaloryczna. Będzie to więc znakomita odskocznia od codzienności. Raz na jakiś czas energetyzujące i sycące danie jest mile widziane. Sprawdzi się ono szczególnie wtedy, gdy nasz organizm potrzebuje wzmocnienia. Po całym tygodniu ciężkiej pracy warto upichcić szwajcarskie frykasy lub udać się do knajpki serwującej tego typu dania.

Jeśli chodzi o smaki kuchni szwajcarskiej, to jest to prawdziwy misz masz. Można znaleźć tutaj elementy charakterystyczne dla kuchni włoskiej, niemieckiej, a nawet francuskiej. Szwajcarzy w szczególności umiłowali sobie ziemniaki, a także sery. Godne polecenia są m.in. zapiekanki z serem, które w krajach alpejskich przygotowywane są na dziesiątki różnych sposobów. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Klimat, jaki panuje w tamtym regionie (szczególnie zimą) wymaga wzmocnienia. W dużej mierze to właśnie dlatego dania mają być nie tylko pyszne, ale również dość ciężkie. Po wielu godzinach szusowania na stoku marzymy o tym, aby udać się do pobliskiej restauracji i odzyskać siłę.

Przepyszna czekolada i desery

Każdy, kto zasmakował szwajcarskiej czekolady ten wie, że jest ona po prostu niesamowita. Nie jest to wyrób, który na co dzień spotykamy w sklepach. Tamtejsza czekolada będzie idealna do picia. Jej smak jest wyśmienity, co z pewnością zachwyci miłośników łakoci. Mówi się, że szwajcarskie czekolady są jednymi z najlepszych na świecie Warto również dodać, że na szeroką skalę używana jest w rozmaitych deserach, czy też wypiekach. Jeśli ktoś uwielbia słodycze, to z pewnością nie przejdzie obok nich obojętnie.

Charakterystyczne szwajcarskie potrawy

Chcąc lepiej poznać kuchnię szwajcarską należy koniecznie spróbować Knöpfli, czyi malutki kluseczki, które często dodawane są do zup. Warto również skosztować Fondue, czyli potrawę stworzoną z sera i wina. Inną wspaniałą potrawą jest Raclette. Jest to połączenie suszonego mięsa, małych ziemniaków, marynowanej cebuli, a także korniszonów. Całość oblana jest oczywiście serową kołderką.

Przepisy i gotowe dania kuchni szwajcarskiej zamówisz na https://cookingbox.pl/kategoria-produktu/region/kuchnia-szwajcarska/

https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/