Kilka słów o tym, jak urządzić taras

Kilka słów o tym, jak urządzić taras

Słoneczny i jasny taras jest idealnym miejscem na spożywanie śniadań czy obiadów, popijanie popołudniowej kawy czy też na organizację grilla w gronie znajomych. Odpowiednio zaaranżowany stanie się miejscem, gdzie chętnie będziemy spędzać czas. Nie ma znaczenia wielkość tarasu – wystarczy kilka elementów, aby stworzyć na nim oazę spokoju, idealną do odpoczynku. Jakie meble i dodatki wybrać?

Wybieramy najlepsze meble

O tym jak urządzić taras opowiadają przede wszystkim producenci mebli tarasowych. Topowi dostawcy proponują nam na swoich stronach nie tylko szeroki wybór kolekcji technorattanowych czy aluminiowych, ale i wiele zdjęć z aranżacjami, które bez trudu przeniesiemy na nasz taras.

O czym musimy pamiętać podczas urządzania tarasu? Z pewnością o tym, że meble tarasowe będą narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Tworzywa z których wykonywane są meble ogrodowe muszą być odporne na wysokie i niskie temperatury, działanie silnych promieni słonecznych, deszcz, wnikanie brudu czy pyłu. Istotne jest także to, aby meble nie koślawiły się z biegiem lat, nie łamały.

Obecnie najpopularniejszym tworzywem na meble tarasowe jest technorattan. Początkowo miał on imitować klasyczny rotang, z czasem jednak zyskał taką popularność, że dzisiaj widzimy go w polskich ogrodach i na tarasach najczęściej. Klientów kusi nie tylko bogata kolorystyka, ale również możliwość wyboru z olbrzymich kolekcji takich elementów jak stoliki kawowe, stoły rozkładane, fotele, krzesła, leżanki, fotele wiszące.

Jak zadaszyć taras?

Możliwości zasadniczo są dwie. Pierwsza z nich to klasyczny parasol w nowoczesnej odsłonie. Takie parasole wykonywane są z tworzyw odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, a baldachim można rotować. Druga opcja to tarasola rozkładana automatycznie.