Jak zaaranżować funkcjonalną sypialnię?

Sypialnia w większości domów jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym. Z jednej strony ma być pokojem, w którym odpoczywamy po trudach dnia w pracy. Z drugiej strony to właśnie tu wstawiamy wielką szafę oraz biurko do pracy. Jak zaaranżować sypialnię, by była funkcjonalna i elegancka?

Łóżko musi być wygodne

Najważniejszym elementem sypialni jest łóżko. Dobry sen to podstawa zdrowego stylu życia. Wygodne łóżko ma rozmiary nie mniejsze niż 140 X 200. Najpopularniejsze są łóżka do sypialni o rozmiarze 160 X 200.

Kolejnym elementem, niezmiernie ważnym dla komfortu snu, jest wygodny materac. Wybór jest bardzo duży. Można zdecydować się na materac lateksowy, kieszeniowy, sprężynowy, z pianki wysokoelastycznej, termoelastycznej lub typu futon.

Jak się pomieścić?

Bardzo ważnym elementem sypialni, który pozwala uporządkować przestrzeń, jest szafa wnękowa. Sypialnia często jest miejscem, w którym musimy przechowywać większość naszych ubrań.

Dobrze zaaranżowane szafy wnękowe Warszawa dzielą się na kilka sektorów. Wieszaki, półki oraz szuflady to niezbędne elementy szafy. Ilość konkretnych elementów jest bardzo subiektywna i każdy musi ją dostosować do własnych potrzeb.

Najważniejsze w projektowaniu szafy wnękowej Warszawa jest maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca. Najwygodniejsze szafy mają głębokość 60 cm. Minimalna głębokość to 50 cm, chociaż trzeba pamiętać, że wieszaki mają około 42 – 46 cm. Warto zachować odstęp między wieszakiem, a drzwiami dzięki temu ubrania nie będą się gniotły oraz niszczyły.

Najniżej najwygodniej jest zaplanować szuflady oraz wysuwane kosze. Najwyżej umieszczamy półki, z których nie będziemy często zdejmowali rzeczy. Pościel, ręczniki, czy koce kładziemy na samej górze.

Szafy wnękowe Warszawa muszą być wyposażone w drążki na ubrania. Krótkie ubrania zajmują około 100 – 110 cm. Na długie należy zostawić około 150 – 160 cm.

Design też jest ważny

Szafa wnękowa Warszawa musi być nie tylko praktyczna, ale również elegancka. Front szafy powinien być dopasowany stylistycznie do wyglądu sypialni, tak by stanowić jej eleganckie uzupełnienie.

Bardzo dobrze jako fronty sprawdzają się lustra. W niewielkiej sypialni optycznie powiększą przestrzeń. Sypialnie staje się przestronna i elegancka.

Bardzo ryzykowne jest używanie ciemnych kolorów. W przeciwieństwie do lustra ciemne kolory zmniejszają pokój. Jasne kolory nie tylko są przyjemne dla oka, ale również łatwe w utrzymaniu czystości. Trzeba pamiętać, że drzwi szafy będą często dotykane i warto użyć materiału, który jest łatwy do czyszczenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szafy wnękowe warszawa http://bbmeble.pl.

https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ live url