Jak włożyć soczewki kontaktowe do oczu?

Jak założyć soczewki kontaktowe to pytanie, które zadają sobie wszyscy użytkownicy, lub potencjalni użytkownicy, gdy przychodzi ich pierwszy raz. Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, proces aplikacji może na początku wydawać się nieco dziwny. W końcu nasze odruchy starają się pomóc nam utrzymać przedmioty z dala od naszych oczu, prawda?

Odpręż się. Zakładanie soczewek kontaktowych jest niezwykle łatwym procesem, a my jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc i wyjaśnić wszystkie kroki. Wymaga to trochę praktyki, ale wkrótce będziesz w stanie zrobić to z łatwością.

Jak założyć soczewki kontaktowe w pięciu prostych krokach

Po pierwsze, staraj się nie myśleć, że wkładasz soczewki kontaktowe do środka oczu - nie wkładasz. Zakładasz soczewki kontaktowe na oczy, gdzie siedzą wygodnie i pomagają Ci widzieć wyraźnie - kliknij tutaj i sprawdź te najlepsze rodzaje. Przejdźmy do samego procesu. Jest to chyba najłatwiejszy sposób zakładania soczewek kontaktowych.

  1. umyj ręce.

Chcesz mieć pewność, że nie przeniesiesz przypadkowo kurzu, zarazków lub makijażu na swoje soczewki kontaktowe, ponieważ może to podrażnić Twoje oczy. Używaj też prostego mydła bez ciężkich nawilżaczy i perfum. Opłucz dokładnie ręce w wodzie i osusz je. Ponownie, ma to na celu zapobieganie transmisji czegokolwiek niepożądanego do oczu. Teraz załóżmy soczewki kontaktowe.

  1. Za każdym razem zacznij od tego samego oka.

Twoje soczewki kontaktowe pasują specyficznie do każdego oka, lewego lub prawego. Tak jak w przypadku butów, nie można ich wymieniać. Ponieważ Twoje soczewki kontaktowe będą wyglądały identycznie po wyjęciu z pudełka, zacznij od prawego oka, jeśli jesteś praworęczny lub od lewego, jeśli jesteś leworęczny. Jest to łatwy sposób na założenie soczewek kontaktowych po raz pierwszy, na czym nam zależy.

  1. Ostrożnie wyjmij obiektyw z pudełka.

Umieść soczewkę na palcu wskazującym. Zobacz. Czy jest zakrzywiona do góry, jak filiżanka? Jeśli tak, to świetnie! Już prawie. Wystarczy wyczyścić go płynem do soczewek kontaktowych i już można włożyć soczewki i rozpocząć dzień.

  1. Chwyć za powiekę i włóż soczewkę kontaktową.

Wolną ręką przytrzymaj powiekę i umieść w niej soczewkę. Wiele osób decyduje się odwrócić wzrok, gdy soczewka kontaktowa wchodzi na ich oko. Możesz to zrobić lub możesz też patrzeć bezpośrednio na obiektyw. Każdy z tych sposobów jest poprawny.

  1. Mrugnij i uśmiechnij się - to jest to!

To prawda. Mrugnij naturalnie i może warto spojrzeć w lustro. Jeśli czujesz się dobrze i wszystko wygląda dobrze, to jesteś w komplecie. Hej, mówiliśmy, że to będzie łatwe!

Najczęstsze mity dotyczące dopasowania soczewek kontaktowych

Poświęćmy kilka minut na rozwianie kilku powszechnych mitów na temat soczewek kontaktowych, które dotyczą ich dopasowania i noszenia:

Co się stanie, jeśli moja soczewka kontaktowa wsunie się w tylną część oka?

Mówiąc wprost - nie wsuwa się. To niemożliwe. Zapobiega temu błona spojówkowa, która pokrywa białą część oka.

Co się stanie, jeśli moje soczewki kontaktowe przykleją się do oczu i nie wyjdą?

Nie martw się. Twoje soczewki kontaktowe nie trzymają się jak miniaturowe przyssawki. Są one zaprojektowane tak, aby pozostały w oku, a także łatwo wychodziły, gdy trzeba je usunąć. Podobnie.

Moje soczewki kontaktowe nie będą ciągle wyskakiwać z oczu?

Uh-uh. Jest to mit, być może napędzany przez stare filmy lub programy telewizyjne, w których bohater zgubiłby sztywne soczewki kontaktowe. W rzeczywistości jest to bardzo mało prawdopodobne przy dzisiejszych miękkich soczewkach kontaktowych.

Mamy nadzieję, że te wskazówki dotyczące dopasowania soczewek kontaktowych pomogą Ci w ich noszeniu i rozwieją niektóre mity na ich temat. Jak w przypadku niemal każdej nowej czynności, im więcej będziesz ćwiczyć, tym łatwiej będzie Ci dopasować soczewki kontaktowe. Wkrótce będziesz mógł to robić bez zastanowienia.

Jeśli potrzebujesz praktycznej pomocy, nie wahaj się zapytać swojego optyka. Chętnie pomoże Ci osobiście i wyjaśni cały proces.

Skonsultuj się z specjalistą

 

Zakup soczewek kontaktowych bez wcześniejszego przejścia konsultacji ze specjalistą nie jest zalecany, ponieważ u niektórych osób występują przeciwwskazania do ich noszenia ze względu na choroby oczu, stany alergiczne i inne problemy zdrowotne, dlatego ocena tego specjalisty jest niezbędna.

Wraz z pozytywną odpowiedzią przychodzą konkretne badania, takie jak badanie refrakcji (stopień soczewek), ocena rogówki z badaniem biomikroskopowym oraz badania uzupełniające, takie jak keratometria, topografia rogówki, pentacam i mikroskopia spekularna rogówki. Badania te informują o ważnych parametrach przy wyborze testowej soczewki kontaktowej, a także oceniają integralność i zdrowie oka.

Jak przeprowadza się test dopasowania?

Teraz, kiedy już zdecydowałeś, jakich soczewek będziesz używać, kolejnym krokiem jest test dopasowania, wykonywany przez okulistę we współpracy ze specjalistą od soczewek kontaktowych. Wstępnego umieszczenia soczewek w oczach pacjenta dokonuje jeden z nich.

Po około 20 minutach, czyli okresie potrzebnym na dopasowanie i ustabilizowanie się soczewek w oczach, pacjent jest oceniany przez okulistę, który mierzy ostrość widzenia - innymi słowy, czy widzi dobrze - oraz wykonuje badanie biomikroskopowe.

Po ocenie, pacjent jest kierowany na zdjęcie soczewek i otrzymuje szkolenie z ich zakładania i zdejmowania, oprócz wskazówek dotyczących użytkowania i czyszczenia. Często spotykana jest również wizyta powrotna po założeniu soczewek kontaktowych, aby sprawdzić czy adaptacja przebiegła prawidłowo.

https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ https://motulinka.com/kp/ubranka-dla-dzieci-i-niemowlat/spioszki-niemowlece-z-ogonkiem/ https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/